go500silver.jpg

Elektrická kolobežka Nitro scooters MICRO - Ultra lahká Jarná akcia cena 510,00 pôvodná cena 600,00

Elektrická kolobežka MICRO - výroba podľa patentu model roku 2018. Max. výkon 350W - bezkartáčový motor v prednom kolese, hliníková konštrukcia, max. rýchlosť 20 km/h, LCD tachometer, nosnosť 90 kg, lithiová batéria Li-ION 36V 6,7Ah(270Wh) - dojazd až 15 km, 6" cestné kolesá, 3 režimy výkonu, hmotnosť 9,9 kg, rekuperácia, LED svetlo na senzor, čierna farba s červeným prefarbením. Záruka 2 roky. Nabíjačka v cene
Skladové zásoby
Na sklade
510,00 €

Nitro scooters ® ORIGINÁL

Žiadajte pravý originál - spoľahnite sa na preverenú kvalitu značky Nitro Scooters. Dôkazom sú stovky predaných kusov v SR a CZ. Výroba prebieha výhradne podľa platného patentu, ktorý stanovuje aj kritéria kvality výroby a použitých materiálov. Vlastná kontrola výroby je samozrejmosťou.

Na trhu sa stále častejšie vyskytujú plagiáty produktov nášho výrobcu, ktoré sú v Číne vyrábané bez vlastníctva licencie a patentu. Výrobky sa zdajú na prvý pohľad rovnaké, avšak použité materiály a spracovanie zodpovedajú predajnej cene. Zároveň je na trhu absencia náhradných dielov u predajcov iných značiek.

 

 

Viac o modely Nitro scooters MICRO

Elektrická kolobežka Nitro scooters MICRO je absolútnou novinkou na trhu. Celá konštrukcia kolobežky je z ľahkého hliníka, vďaka tomu je hmotnosť celej kolobežky iba 9,9 kg !!!
Kolobežka MICRO je ideálny pomocník pre mestské presúvanie - zmestí sa všade, dá sa nosiť v ruke. Jedná sa o jednu z najskladnejších a najľahších "dospeláckych" elektrokolobežiek na svete!
Nami ponúkaný model MICRO využíva 36V bezkartáčový motor "Hub" umiestnený v prednom kolese - nemožno výkonovo porovnávať s 24V motormi. Bezkartáčové motory (brushless BLDC) sa vyznačujú predovšetkým nižšou spotrebou, dlhou životnosťou a minimálnou stratou výkonu v porovnaní so štetinovými(uhlíkové) motormi.Bezkartáčové motory majú tieto výhody:

 

 • lepšia charakteristika točivého momentu k rychlosti
 • vysoká dynamická reakcia
 • vysoká účinnost (cca. 95% !!!)
 • dlohá životnost

 
 

 

Konštrukcia

Model Nitro scooters MICRO má celhliníkové telo. Vďaka tomu je celková váha kolobežky necelých 10 kg - čo je nevídaná hmotnosť u elektrokoloběžky, ktorá bez ťažkostí uvezie dospelých!.

 

 

Rekuperácia - samodobíjanie

Pojem rekuperácie sa najčastejšie skloňuje v spojitosti so preteky Formuly 1 pod názvom KERS - Kinetic Energy Recovery System.
 
Rekuperácia sa aktivuje po zopnutí brzdovej páčky. Motor začne pribrzďovať a tým sa vytvára energia, ktorú motor navracia cez riadiace jednotku do batérie. Účinnosť je cca. 4 - 5%. Nemožno teda predpokladať, že vďaka systému Rekuperácia možno navýšiť dojazd o viac ako približne 2-3 km.


Výhodou rekuperácie je nielen úspora energie, ale aj predĺženie životnosti batérie a brzdového systému. 

Hlavné výhody:

 • predĺženie dojazdu najmä v členitom teréne
 • progresívny nárast brzdnej sily v závislosti na rýchlosti vozidla
 • odľahčenie brzdovému systému - znížené opotrebenie bŕzd
 • zníženie rizika pod-vybitia akumulátorov

 

 

Tachometer, akcelerátor, pneumatyky a motor

Kolobežka MICRO je osadená digitálnym tachometrom. Môžete teda vidieť prejdenú vzdialenosť tak aj aktuálnu rýchlosť a ďalšie špecifické údaje.
Tachometer je podsvietený, teda aj v noci uvidíte svoju aktuálnu rýchlosť. Kapacitu batérií zobrazuje detailne tachometer.
Na tachometra sa tiež nachádza prepínač režimov výkonu (môžete voliť medzi 3 režimy).
Každý režim obmedzuje maximálnu rýchlosť kolobežky (20 - 16 - 6 km / h)
.Pre rozjazd iba ľahko stlačíte páčku akcelerátora smerom nadol a kolobežka sa plynulo dá do pohybu.


Tento model využíva ako jediný na trhu 6 "gumové pneumatiky. V prednom kolese je uložený 36V bezkartáčový 250W elektromotor so špičkovým výkonom 350W!
Konkurenčné stroje podobnej konštrukcie mávajú iba 24V batérie - nižší výkon, kratšia dojazd a v neposlednom rade mávajú menší 5 "kolesá ...
 Pre rozjazd stačí iba ľahko stlačiť páčku akcelerátoru smerom nadol a kolobežka sa dá plynulo do rozbehu.


 

Ostatné

Model MICRO má uložené značkové lítiové batérie v řídítkové tyči. Vďaka tomu sa všetky elektrické komponenty nachádzajú v riadidlách a tými je možné točiť voľne dokola ...
Brzdový systém je riešený v štýle 21.storočia. K brzdenie predného kolesa je použitá elektromagnetická brzda. Tá po stlačení páčky okamžite reaguje a začne kolobežku brzdiť.
V prípade nutnosti je možné použiť aj zadné brzdenie - tu zase použitá známa klasika - brzdíme stlačením zadného blatníka na zadné koleso.

Pre uskladnenie či prevoz je možné kolobežku jednoducho a rýchlo zložiť jednoduchým stlačením páky.

 

 

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto kroky:

 • kontrola správneho chodu motora
 • zošteľovanie a kontrola brzdového systému
 • kontrola tlaku pneumatík na predpísané hodnoty
 • kontrola funkčnosti LED panela a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti riadiacej jednotky

 

Technické inovácie modelu MICRO:

 • úplne nový typ kolobežky vo všetkých smeroch
 • nový typ digitálneho tachometra
 • predný extra svietiací LED panel s malým odberom (1,5W)
 • nové Lithiové batérie 36V 6,7Ah
 • riadiaca jednotka s ochranou pretočenia motora
 • rekuperácia
 • elektromagnetická brzda

 

Náš názor na tento model:

Vhodné pre všetky vekové kategórie s hmotnosťou do cca. 90 kg.
Ovládanie je veľmi jednoduché - otočíte akcelerátorom smerom dole a kolobežka sa rozbehne. Vďaka možnosti zníženia výkonu možné navýšiť dojazd na 1 nabitie či toto možno využiť pre jazdy detí atp.

Vďaka ľahkej konštrukcii a lítiovými batériám je kolobežka extrémne ľahká a výkonná. Batérie zaručuje dojazd ku 15 km / 1 nabitia pri používaní ekonomických režimov.

 

 

Nitro scooters ako jediná značka na trhu dáva 3-ročnú záruku na elektromotory!

 

Jazda na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDVRR SR č.464/2009 Z.z. §23,§25. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidečného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojími parametrami vyhlášk

Max.nosnosť 
100 kg
Odporúčané max.zaťaženie 
do 85 kg
Max.rýchlosť Tooltip
25 km/h - podľa MDPT SR č.464/2009 Z.z.
Max.rýchlosť ECO mode 
25 km/h - podľa MDPT SR č.464/2009 Z.z.
Výkon motora 
500W
Výkon motora ECO mode 
300W
Dojazd Tooltip
do 25 km/h
Dojazd ECO mode 
do 30 km
Max.otáčky motora 
2200 RPM
Batérie 
48V 10Ah LiFePO4
Indikácia stavu batérie 
LED panel na ridítkach
Doba dobíjania 
3 - 5 hodín
Nabíjačka 
áno - súčasť koloběžky
Predné/zadné LED svetlo 
áno
Brzdy 
kotúčová/bubnová
Pneumatiky 
10" nafukovacie cestné
Ridítka 
široké, skladacie
Skladací systém 
áno - patent "P-DESIGN USA"
Farba 
strieborná
Hmotnosť kolobežky + batérie 
14 kg
Hmotnosť sady baterií 
3,8 kg
Rozmery (D x Š x V) 
100 x 20 x 120 (36) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 
105 x 24 x 42 cm
Záruka 
24 mesiacov
go500silver.jpg
go500silver.jpg
go500silver.jpg
go500silver.jpg
go500silver.jpg
go500silver.jpg
go500silver.jpg
go500silver.jpg
go500silver.jpg

Ak Vám video nejde prehrať, musíte si stiahnuť plugin na adrese http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

 

 
 

FAQ – vaše najčastejšie otázky :

 

 

Váš dotaz : „Aký je dojazd elektrickej kolobežky na jedno nabitie pri váhe človeka cca 80kg?...“

 

Pokiaľ pôjdete priemernou rýchlosťou okolo 20 km/h a bude sa jednať o rovinatý terén, elektrická kolobežka s 1000W motorom by mala prejsť okolo 10 – 13 km v režime TURBO a v režime ECO okolo 20 km. Pri použití LiFePO4 batérií je dojazd vyšší – až dvojnásobný, keďže majú tieto batérie vyššiu kapacitu (20Ah) a polovičnú váhu než klasické. Dojazd ovplyvňujú okrem váhy užívateľa a terénu aj ďalšie faktory – nahustenie pneumatík, správne napnutie reťaze a pochopiteľne aj stav batérii. Batérie používaním postupne strácajú potrebnú kapacitu a dojazd sa postupne skracuje

 

 

Váš dotaz : „Chcem na elektrickej kolobežke jazdiť do práce. Musím batérie po príchode do práce dať nabíjať?“    

 

Pokiaľ viete, že sa popoludní budete na kolobežke vracať domov a batérie by mali cestu zvládnuť, potom ich nie je nutné dobíjať. Stačí ich nabiť po príchode domov. 

 

 

Váš dotaz : „Ktoré batérie odporúčate, klasické trakčné alebo LiFePO4 36V20Ah?“

 

Záleží, čo od kolobežky požadujete. Ak vám stačí dojazd na jedno nabitie do cca 15 – 20 km, potom postačujú klasické trakčné batérie. Ak však chcete dlhší dojazd, či chcete kolobežku mať čo najľahšiu, potom určite zvoľte batérie LiFePO4. Cena batérie LiFePO4 je vysoká, ale na druhú stranu tieto batérie majú až 4-násobne dlhšiu životnosť, kratšiu dobu nabíjania a prejdete takmer dvojnásobnú vzdialenosť ako na klasických trakčných batériách.

 

 

Váš dotaz : „Môžete mi napísať, ako sú vaše motokolobežky spoľahlivé? Viem, že sú vyrobené v Číne...“

 

Áno, výroba Nitro scooters skutočne prebieha v Číne. Pre docielenie maximálnej možnej spoľahlivosti sme pre naše kolobežky vybrali kvalitné materiály, ktoré sú používané pri výrobe Nitro scooters. Zároveň trváme na dôkladnej výstupnej kontrole výrobcu. Finálnu predpredajnú kontrolu prevádzajú naši technici tu na Slovensku, ktorí každú kolobežku odborne nastavia pre budúcich zákazníkov.

 

 

Váš dotaz : „Sú vaše kolobežky homologované pre prevádzku na verejných komunikáciách?...“

 

Prevádzka kolobežiek sa na Slovensku riadi vyhláškou MDPT SR č.464/2009 Z.z. §23 a §25, ktorá hovorí o tom, že maximálna povolená rýchlosť bez zásahu človeka musí byť do 25km/h. Naše kolobežky dosahujú v základnom nastavení výrobcom vyššie rýchlosti pri vyššom výkone. Preto sú používané ako hobby kolobežky na prevádzku mimo cestnej komunikácie. Ponúkame aj prestavbu kolobežky na tzv.: „Street legal“ čím dochádza k zníženiu výkonu asi o polovicu a obmedzeniu rýchlosti na max 25km/h. Až k tejto úprave sa následne vydáva potvrdenie o vykonaní prestavby.

 

Váš dotaz : „Aká je životnosť eletrokolobežky pri hobby využití?“

 

Životnosť elektrickej kolobežky je ovplyvnená aj tým, ako sa o ňu majiteľ stará alebo ako často je využívaná. Máme zákazníkov, ktorí vďaka svojej starostlivosti o výrobok nemajú žiadne technické problémy, na druhej strane sú však prípady, kedy nie sú dodržané podmienky v Návode na použitie a tu sa potom vyskytujú ľahšie technické problémy. Životnosť elektrickej kolobežky môžeme odhadnúť aj na 5 – 10 rokov. Pochopiteľne toto neplatí pre použité batérie, ktorých životnosť je priamo ovplyvnená starostlivosťou o ne a počtom nabíjacích cyklov. 

 

V tomto momente pracujeme na vzájomnej dohode podmienok spolupráce so spoločnosťou, ktorá bude poskytovať nákup nášho tovaru na splátky.

 

V blízkej dobe Vás budeme o výsledku informovať.

 

Ďakujeme za pochopenie smiley

 

FaLang translation system by Faboba