Neohodnotené

Nitro scooters Cruiser 1200 Plus

Skladom (> 5 ks)
Kód: C1200P
Značka: Nitro scooters
€769
Kategória: E kolobežky pre seniorov
Hmotnosť: 45 kg
Dojazd: do 30 km
Hmotnosť: 45 kg
Max.rýchlosť: 40 km/h
Max.výkon: 1200 W
Nosnosť: do 100 kd

Dvojpružinové predné odpruženie - oveľa stabilnejšia a odolnejšia ako staršie prevedenie

Voliteľnosť výkonu - akcelerátorom s tempomatom, tempmat sa aktivuje udržaním jednotného výkonu po dobu cca 3 sekundy

Odpadá starosť o reťaz -  tento model se pyšní motorom v zadnom kolese. Toto prináša stabilný výkon, nižšiu spotrebu a eliminaciu starosti o reťaz

Bezkartáčový motor a rekuperacia - bezkartáčový motor v zadnom kolese má lepšie vlastnosti ako klasický kartáčový(uhlíkový) motor používaný u lacnejších modelov a rekuperácia pomáhá s brzdením

 

Viac o Nitro scooters Cruiser 1200 Plus

Modelová rada Cruiser 1200 je horúca novinka ponuky. Vyhovie požiadavkam zákazníkov, ktorý preferujú bezkartáčové motory v zadnom kolese. Odpadá tým akákolvek starostlivosť o reťaz a znížila tým hlučnosť pri jazde. Pre potrebné zvýšenie celkového výkonu instalujeme námi vyvinutú riadiacu jednotku, ktorá dokáže vytvoriť výsledný špičkový výkon 1200W čo oceníte pri akcelerácii a pri výjazde do rôznych kopcov. 

Bezkartáčové motory majú tieto prednosti:

 • lepšia charakteristika točivého momentu k rychlosti
 • vysoká dynamická reakce
 • vysoká účinnosť (cca. 95% !!!)
 • dlhá životnosť

Nové LED osvetlenie

Cruiser 1200  má v predu namontované vysokosvietiace LED svetlo novej generácie, ktoré dokáže poriadne posvietiť na cestu. Vzadu najdeme moderné LED svetlo, ktoré plní aj funkciu brzdového svetla.

Kolobežka má aj držiak na ŠPZ, ktorý zároveň drží zadné svetlo. Toto prevedeni nie je na fotografiach vidieť, pretože u modeloch pre rok 2019 je klasické zadné svetlo a len pri tomto modeli bolo nahradené väčším spolu so spomínaným držiakom ŠPZ.

Osvetlenie je napájané z baterií kolobežky, avšak vďaka technologii LED diod je spotreba prakticky nulová.

Bateria

Tento model kolobežky sa dodáva s 48V 12Ah olovenou bateriou s kapacitou 576Wh (sada sa skladá z 4ks 12V článkov). Súčasťou dodávky je aj kompaktná nabíjačka. nabíjanie trvá približne 4-8 hodín (podla stavu vybitia baterie) 

Dojazd elektrickej kolobežky ovlpivňuje predovšetkým kapacita baterie. pri využití originalnej baterie 12Ah má dojazd až 30 km (v ekorežime a váhe jazdca cca 80 kg).  Násladne je možnosť dokúpenia baterie s kapacitou 15Ah (720Wh) - kde sa dojazd pohynuje okolo 35km.

Dojazd kolobežky je ovplyvnený okrem váky jazdca aj zvolenou trasou, správne nahustenými pneumatikami, okolnou teplotou a podobne

Pokial potrebujete kolobežku s dlhším dojazdom aj pri svižnej jazde je potom nutné hladať v ponuke modely s LiFePo4 bateriami. Tu sa dojazd vďaka vyššej kapacite baterie pohybuje dojazd od cca 45-65km (záleží od vybraného modela)

 

Pohodlná jazda s tempomatom

Ako jediná vo svojej triede táto kolobežka ponúka funkciu tempomatu. Riadiaca jednotka čaká až kolobežka pôjde konštatnou rýchlosťou dlhšie ako cca 3-4 sekundy a potom aktivuje tempomat. T.j. kolobežka ide rovnakou rýchlosťou do prvého stlačenia brzdovej páčky alebo do novej akcelerácie.

Táto funkcia, rovnako ako u aut pomáha predĺžiť dojazd. Napr. pri potrebe úspornej jazdy nastavíme akcelerátorom rýchlosť na cca 12 - 15 km/h. Spotreba rastie aj s tým ako často nutíme kolobežku zrýchlovať - akcelerovať.

Kolobežka je vybavená funkciou "soft start" - to znamená že rozbeh je príjemne plynulý uplne od začiatku t.j. od najnižšej rýchlosti.


Pneumatiky

Model Cruiser 1200 Plus je prmárne určený na miesta s rovným povrchom. Preto je tento model ponúkaný so značkovými cestnými 11,5" pneumnatikami značky CST. Tie sú známe svojou trvanlivosťou a dokonalým kopírováním vozovky.


Akcelerátor s tachometrom 

Na pravej strane riaditiek sa nachádza nový typ akcelerátora, ktorým ovládame rýchlosť a ktorý je určený len pre tento model Cruiser 1200 plus. Akcelerátor je doplnený o digitálný tachometer. Okrem stavu baterie tu vidíte aj aktuálnu rýchlosť a celkový stav prejdenej vzdialenosti od kúpy.

 

Rekuperace

Pojem rekuperácia sa najčastejšie sklonuje v spojitosti so závodmi Formule 1 pod názvom KERS - Kinetic Energy Recovery System.

Rekuperacia sa aktivuje po stalačení brzdovej páčky. Motor začne pribrzďovať a tým sa vytvára energia, ktorú motor vracia cez riadiacu jednotku do baterie. Účinnosť je cca. 4 - 5%. Nedá sa teda predpokládať, že vďaka systému Rekuperacie navýšite dojazd o viac ako približne 2-3 km.

Výhodou rekuperacie je úspora energie, ale aj prodĺženie životnosti batérie a brzdového systému.

Hlavní výhody:

 • predlženie dojazdu najmä v členitom teréne
 • progresivný nárast brzdnej sily v závislosti na rychlosti vozidla
 • odlahčenie brzdovému systému - zníženie opotrebenia brzd
 • zníženie rizika pod-vybitie akumulátorov

Upozorňujeme, že sa na trhu objevil subjekt, který uvádza u svojho výrobku nezmyslne účinú rekuperaciu (60%). Takto vysoká rekuperacia nie je v žiadnom prípade možná u elektrokolobežiek ani u elektroskutrov..

Inovované odpruženie celej kolobežky

Tento model je vybavený ako predným tak zadným odpružením. Pre tento model sme zvolili novú stabilnejšiu prednú pružinu a dvojíté zadné klbové odpruženie. Celé predné odpruženie pracuje na drahom ložiskovom systéme, ktorý nevyžaduje žiadné doťahovanie istících skrutiek, výsledkom je samatovo lahký chod pruženia! 

Zadné klbové odpruženie je zaistené dvomi mohutnými pružinamy pre získanie maximálneho jazdného komfortu na nerovnostiach. Da sa nastaviť tuhosť pruženia.

 

Brzdy & riadítka

Široké racingové riaditka sú základným predpokladom pre lahké ovládánie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Pre zvýšenie bezpečia je na ríditkách BMX obal s mäkčeným podkladom. Riaditka je môžné v prípade potreby znížiť o pár centimetrov.

Pravou rukou ovládáme páčku plynu (akcelerátor) a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako je to u motocyklov). Lavou rukou ovládáme páčku zadnej brzdy. Kto je zvyknutý na systém umiestnenia brzd ako na cestnom bicykli tak radi vykonáme túto úpravu zdarma.

Brzdový systém každým rokom vylepšujeme. Súčastné modely ponúkame už výhradne s kvalitnými cyklobrzdičmi, nerezovými kotúčmi a ťahu odolnými športovými páčkami. Cyklobrzdiče majú jednoduchý systém nastavovania a sú viac stabilnejšie než staršie typy brzdičov. Kolobežka dokáže vďaka inovaciam zabrzdiť takmer na pár metroch. Pre zvýšenie brzdného účinku sú inštalováné dostičky tvrdšej zmesy.

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálných spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke.

 

Ostatné - odnímatelné sedlo, složení koloběžky ...

Pre časté jazdy či pre dlhšie trasy doporučujeme prikúpiť odnímateľné sedadlo. Jazda so sedadlom zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrování. Je výškovo nastavitelné a je použitelné i pre vyššie osoby.

Pre uskladnenie či prevoz kolobežku jednoducho a rychlo zložite stlačením páky. Toto vyžaduje pár sekund. Kolobežku s možnosťou zloženia naložite do kufra auta a jednoducho prevážate.

Pre lahkú manipuláciu s kolobežkou môžete bateriu jednoducho z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada baterií pripevnená jedním kablom s konektorom.

Ako náhradný diel si môžete zakúpiť externý nabíjací kabel, ktorý dovolí nabíjať sadu baterií mimo kolobežky.

Všechny koloběžky jsou před prodejem odborně seřízeny, jsou provedeny tyto úkony:

 • kontrola správného chodu/výkonu motora
 • nastavenie a kontrola brzdového systému
 • nastavenie zadného odpruženia
 • kontrola funkčnosti rekuperacie
 • kontrola tlaku pneumatik
 • kontrola funkčnosti LED panelu a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti riadiacej jednotky
 • kontrola osvetlenia a brzdového svetla atd.

Technické inovacie rady Cruiser 1200 Plus:

 • dvojité predné odpruženie s vyššou nosnosťou
 • motor v zadnom kolese
 • nový tachometer
 • nový system uchytenia sedadlovej tyče v kolobežke
 • predné vahadlové odpruženie uložené v ložiskách
 • inovované prvky skládacieho systému
 • nová riadiaca jednotka s 2 režimamy výkonu
 • vylepšená trakčná bateria pre dlhší dojazd a životnosť
 • nová kompaktná rýchlo nabíjačka

 

Prečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generáce vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - vätšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

Odborný servis

- mátei aké koľvek problémi náš odborný servis je Vám k dispozicii
- naša firma se špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity z čoho vyplýva naša naprostá profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť i zdánlivo neopraviteľné

Rychlé dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ich radi zašleme prepravnou službou za prijemný doplatok
- na predajni máme pripravené nastavené kolobežky aj k okamžitemu odberu

Možnosť zakoúpenia akého koľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má nejširší ponuku náhradných dielov v Evrope
- dlohodobo až 80% dielov vždy skladom
- nejširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atd.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pro Vás naša firma i naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť sa obrátiť na svojho predajca za účelom servisu či kúpe dielov.

  

Prevadzka na komunikáciach

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidečného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojími parametrami vyhláške)

Poznámka * - dojazd až 30 km / 1 nabitie pri váhovom zaťažení +/- 80 kg a pri použití ECO režimu v rovinatom terén

 


 

Technické údaje

Max.nosnosť 100 kg
Doporučené max.zaťaženie do 90 kg
Max.rychlosť 34 km/h
Voliteľnosť rýchlosti akcelerátorom s tempomatom
Max.výkon 1200W
Voliteľnosť výkonu Akcelerátorom na riaditkách
Dojazd na 1 nabitie (plný výkon) do 18 km *
Dojazd ekonomická jazda do 30 km *
Max.otáčky motora 4250 RPM
Batérie 4x12V 12Ah (576Wh) - olovené
Indikacia stavu baterií áno - na tachometry
Doba dobíjaniaí 6 - 8 hodin
Nabíjačka áno - súčasť kolobežky 
Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo áno
Aktivacia/vypínanie klúčom áno
Predné odpruženie áno - dvojité, nastaviteľná tuhosť pruženia
Zadné odpruženie áno, nastaviteľná tuhosť pruženia
Brzdy kotúčové
Pneumatiky 11,5" s cestným vzorom
Riadítka široké, výškovo nastaviteľné (typ BMX)
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA'' 
Odnímateľné sedadlo áno (dá sa dokúpiť)
Farba čierná
Hmotnosť kolobežky vr.batérií cca. 45 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 17,6 kg
Rozmery (D x Š x V) 122 x 35 x 114(47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 125 x 34 x 50 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovlivnený váhou jazdca a profilom trasy

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: