Neohodnotené

Nitro scooters XE1000 Plus Li-lon + sedačka

Dodanie: na objednávke cca 10 dní

Skladom (>5 ks)
Kód: XE1000PLIF
Značka: Nitro scooters
€1 389 –4 % €1 333
Kategória: Kolobežka pre deti
Hmotnosť: 30 kg
Dojazd: do 50 km
Hmotnosť: 30 kg
Max.rýchlosť: 39 km/h
Max.výkon: 1000 W
Nosnosť: do 110 kg


Náš názor na tento model
:

 • vďaka batérií Li-lon dlhý dojazd
 • výkon dostačujúci pre osoby až do cca.100 kg
 • celkové odpruženie dokonale vyrovnáva nerovnosti na ceste
 • možnosť zloženia a prepravy v kufry auta
 • obuté na značkových 10,5" pneumatikách pre použite na všetkých povrchoch
 • dobrý pomer cena / výkon


Viac o modely Nitro scooters XE1000 LIFEPO4

Elektrická kolobežka Nitro scooters XE1000 Li-lon je typickým predstaviteľom modernej mestskej dopravy budúcnosti. Vďaka kvalitným bateriam Li-lon 36V 30Ah sa z kolobežky stáva prakticky malý skládací elektroskúter - kolobežka má veľmi dlhý dojazd a v porovnání s ostatnými modelmi s olovenými batériami aj najnižšiu hmotnosť a životnosť dlhšiu približne až 4-5x!

Výkonný 1000W motor v kombinácii s lahkými bateriemi Li-lon uvezie aj osoby okolo 100 kg a je dostatečne výkonný ako na rovine, tak aj v kopcoch.

V ponuke nový model se tromi rýchlostíami režimy  SUPER ECO - ECO - TURBO.

LED osvetlenie

Všetky elektrické kolobežky sú ponúkané s integrovanými predným a novým zadným LED svetlom.

V predu svietí 7 veľkých diod, vzadu potom diod šesť. Pri brzdení sa rovnako ako u motocyklov rozsvietí zadné brzdové svetlo (všetky diody zdvojnásobí svoju svietivosť). Toto integrované osvetlenie značne zvyšuje bezpečnosť pri jazde.

Osvetlenie je napájané z batérií kolobežky, avšak vďaka technológii LED diod je spotreba prakticky nulová. Osvetlenie sa dá prípadne vypnúť a funkčné zostane len zadné brzdové svetlo.

Pneumatiky

Tento model ponúkame na značkových terénnych 10,5" pneumatikách, ktoré sa nám veľmi dobre osvedčili na benzínových modeloch.

Dobre absorbujú otrasy od nerovností vozovky a vďaka drapákom sa s kolobežkou dá nudzovo vyisť aj mimo cesty.

Značkové terénne pneumatiky (naše značka používa výhradne značky Kenda a CST) majú dlhú životnosť, sú viac odolné proti prípadnému prepíchnutiu.

Akcelerátor a prepínanie 3 režimov výkonu

Kapacitu baterií zobrazuje prehladný LED panel umiestený vedľa akcelerátora (plynu), ktorý sa nachádza na pravej rukoväti.

3 farebné diody zobrazujú aktuálný stav batérie a vďaka tomu sa dá odhadnúť aký má kolobežka pred sebou dojazd. Pre rozjazd ľahko otočíte rukoveťou smerom k sebe a kolobežka sa plynule dá do pohybu.

Jednou z noviniek je možnosť volby medzi 3 výkonostnými režimami. Základné prepínanie (Tlačítko ECO/TURBO) je umístené na akcelerátoreu. Stlačením červeného tlačítka aktivujeme ekonomický režim (ECO). Výkon motora sa automaticky zníži na približne 750W. Vďaka tomuto režimu môžete ušetriť bateriu a prejdete dlhšiu trasu na jedno nabitie. Ak je tlačítko vypnuté, kolobežka ide na plný 1000W výkon. Chcete znížiť výkon na približných 500W (vhodné pro začiatočníkov a deti, pre požičovne, pre starších užívateľov atď.) je možné previesť aktivaciu tzv. SUPER ECO režimu. Toto se vykonáva na riadiacej jednotke.

Inovované odpruženie celéj kolobežky

Tento model je vybavenýjak predným aj zadným odpružením. Významnou inovaciou je pridanie ďalšej pružiny do prednej nápravy. Výsledkom je dokonalejšie odpruženie s zvýšenou bezpečnosťou. Pružiny doplňujú masivné bočnice v kombinácii s nami vyvinutým systémom vahadlového pruženia pomocou ložisiek. Starý systém (uloženie na pevno), ktorý sa stále u neznačkových kolobežkách objavuje, bol velmi problematický.

Tento nový systém (založený na princípe uloženia v ložiskách) nevyžaduje žiadné doťahovánie istících skrutiek, výsledkom je sametovo lahký chod pruženia! Tuhosť predných pružín môžete nastaviť podla potrieb užívateľa (od mäkkého chodu po tuhžší).

Zadné kĺbové odpruženie je zaistené dvomi mohutnými pružinami pre získánie maximálneho jazdného komfortu na nerovnostech. Môžete aj tu nastaviť tuhosť pruženia.

Brzdy & riadídka

Široké racingové riaditka sú základným predpokladom pre lahké ovládánie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Pre zvýšenie bezpečia je na ríditkách BMX obal s mäkčeným podkladom. Riaditka je môžné v prípade potreby znížiť o pár centimetrov.

Pravou rukou ovládáme páčku plynu (akcelerátor) a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako je to u motocyklov). Lavou rukou ovládáme páčku zadnej brzdy. Kto je zvyknutý na systém umiestnenia brzd ako na cestnom bicykli tak radi vykonáme túto úpravu zdarma.

Brzdový systém každým rokom vylepšujeme. Súčastné modely ponúkame už výhradne s kvalitnými cyklobrzdičmi, nerezovými kotúčmi a ťahu odolnými športovými páčkami. Cyklobrzdiče majú jednoduchý systém nastavovania a sú viac stabilnejšie než staršie typy brzdičov. Kolobežka dokáže vďaka inováciám zabrzdiť takmer na pár metroch. Pre zvýšenie brzdného účinku sú inštalováné dostičky tvrdšej zmesi.

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke.

Ostatné - odnímateľné sedadlo, zloženie kolobežky ...

Veľa krát nám bolo vytýkané, že sa za sedadlovú tyč nedá kolobežku uchytiť pre zdvihnutie a že sa sedadlová tyč po nejakej dobe začne kývaťt. Na základe potrieb zákazníkov sme s výrobcom zapracovali na unikátnom a pomerne nákladnom systéme ukotvenia sedadlovej tyče do kolobežky. Výsledkom je sofistikovaný systém, kedy sa tyč sedla zasunie do kolobežky a dôjde k zaklapnutiu do aretovacieho systému. Sedadlo sa vďaka tomuto uchyteniu pri jazde ani nepohne. Pre vybratie sedadlovej tyče zošlapneme aretovaciu páku nohou a sedadlo vyberieme.

Ďalším bodom je napínanie reťaze. Tu nám bolo často vytýkané, že je nutné reťaz často doťahovať. Inovacia prináša úplne unikátny systém napínania reťaze, ktorý znižuje zásadne nutnosť nastavovania reťaze.

Doporučujeme používanie kolobežiek s inštalovaným sedadloem. Jazda so sedadlom zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrovaní. Je výškovo nastaviteľné a je použiteľné aj pre vyššie osoby.

Pre zvýšenie bezpečnosti jazdy má každá naša kolobežka z výroby namontovaný zvonček.

Pre uskladnenie či prepravu je kolobežku jednoducho a rýchlo zložiť stlačením páky. Toto vyžaduje len pár sekund. Kolobežku je vďaka možnosti zloženia naložiť do kufra auta a jednoducho transportovat.

Pre ľahšiu manipuláciu s kolobežkou je možné baterie jednoducho z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada baterií pripevnená jedným kablom s konektorom.

Ako náhradný diel si môžete zakúpiť externý nabíjecí kábel, ktorý dovolí nabíjať sadu batérií mimo kolobežku.

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto úkony:

 • kontrola správneho chodu/výkonu motora
 • napnutie / promazanie reťaze
 • nastavenie a kontrola brzdového systému
 • Záťažová kontrola predného a zadného odpruženia
 • kontrola správného tlaku pneumatik
 • kontrola funkčnosti LED panelu a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti raidiacej jednotky a jazdných režimov
 • kontrola akumulátora a nabíjačky
 • kontrola osvetlenia a funkčnosti brzdového svetla atď.

Technické inovácie modelu XE1000 Li-lon:

 • zosilnená konštrukcia
 • dvojité predné odpruženie s nastavením tuhosti
 • predné vahadlové odpruženie uložené v ložiskách - lahký chod!
 • inovovaný skládací systém
 • nová riadiaca jednotka s ochrannou preťaženia
 • nové batérie Li-lon 36V 30Ah + nový BMS systém (battery management system)
 • nerezové brzdové kotúče
 • cyklo brzdiče značky J.A.K. - minimálna potreba nastavovania
 • nová kompaktná rýchlo nabíjačka

 

Prečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generácie vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - vätšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

Odborný servis

- mátei aké koľvek problémi náš odborný servis je Vám k dispozícii
- naša firma sa špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity z čoho vyplýva naša naprostá profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť i zdánlivo neopraviteľné

Rychlé dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ich radi zašleme prepravnou službou za prijemný doplatok
- na predajni máme pripravené nastavené kolobežky aj k okamžitému odberu

Možnosť zakoúpenia akého koľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má nejširší ponuku náhradných dielov v Evrope
- dlohodobo až 80% dielov vždy skladom
- nejširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atd.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pro Vás naša firma i naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť sa obrátiť na svojho predajca za účelom servisu či kúpe dielov.

  

Prevadzka na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidenčného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojími parametrami vyhláške)

 

* - dojazd až 50 km / 1 nabitie pri váhovom zaťaženiu +/- 75 kg a pri použití Super ECO režimu v rovinatom teréne

 


 

Technické údaje

Max.nosnosť 110 kg
Doporučené max.zaťaženie do 100 kg
Max.rychlosť 39 km/h
Max.rychlosť: Super ECO móde 25 km/h
Max.výkon 1000W
Max.výkon: Super ECO móde cca. 650W
Dojazd na 1 nabitie (plný výkon) do 28 km *
Dojazd na 1 nabitie (Super Eco režim) do 50 km *
Max.otáčky motora 3000 RPM
Batérie 36V 30Ah Li-lon (1080Wh)
Indikacia stavu batérií áno - na LED panely akcelerátora
Doba dobíjania 4 - 6 hodín
Nabíjačka áno - súčasť kolobežky 
Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo áno
Aktivácia/vypínanie kľúčom áno
Predné odpruženie áno - dvojité, nastaviteľná tuhosť pruženia
Zadné odpruženie áno, nastaviteľná tuhosť pruženia
Brzdy kotúčové
Pneumatiky 10,5" s terénnym vzorom, značka Kenda
Riadidka široké, výškovo nastaviteľné (typ BMX)
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA'' 
Odnímateľné sedadlo áno (dá sa prikúpiť 19,90€)
Farba čierná
Hmotnosť kolobežky vr.batérií cca. 32,6 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 6,6 kg
Rozmery (D x Š x V) 120 x 34 x 113(47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 117 x 33 x 49 cm
Záruka - spotrebiteľ

24 mesiacov

Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovplyvnený váhou jazdca a profilom trasy