2 hodnotenia

Nitro scooters XG10 ALLROAD MAXI

Vypredané (>5 ks)
Kód: XG10AM
Značka: Nitro scooters
€848
Kategória: Benzínové kolobežky
Hmotnosť: 36 kg
Hmotnosť: do 120 kg
Max. rýchlosť: 54 - 58 km/h
Motor: 2-takt 71,5ccm
Pneumatiky: 11,5"
Rýchlosti: 2

Náš názor na tento model:

 • najsilnejšia a najrýchlejšia motokolobežka na trhu
 • ta pravá zábava vďaka 2-rychlostnej prevodovke
 • vhodné pre zkúsených znalcov obdobných vozítok
 • nie je vhodné pre tých, kdo hľadajú kolobežku bez nutnosti nastavovania prevodovky a jej komponentov
 • oblúbené Kenda pneumatiky môžu aj na nezpevnené cesty
 • možnosť zloženia a prepravy v kufry auta
 • doporučujeme zakúpenie sedadla - zvýšenie stability a bezpečnosti pri jazde
 • doplnky ako zrkadlá, pr.blatník, košík atď. sa dajú prikúpiť

Viac o modely Nitro scooters XG10 ALLROAD MAXI

Nitro scooters XG10 ALLROAD MAXI sa vyznačuje jedinečnou 2-rýchlostnou prevodovkou s manuálným riadením.

Tento unikátný model má namontovaný najsilnejším motorom na trhu o obsahu 71,5 ccm!

Model XG10 ALLROAD (MAXI) obúvá nízkoprofilové terénne pneumatiky o priemere 11,5" (29 cm). Profil pneumatiky je navrhnutý pre možnosť jazdy aj mimo cesty.

Tento model je vybavený "aktiváciou" pomocou klúča. Až po otočení klúča môžete kolobežku naštartovať (ručne za tiahlo). Pre vypnutie motora potom otočíte klúčom do polohy 0 - vypnuté.

Upozorňujeme, že 2-rýchlostné modely vyžadujú pri častejšom užívaní nastavovanie prevodovky. Pokiaľ chcete eliminovať servisné úkony týkajúce sa prevodovky, zvolte skôr 1 rýchlostný model.
 

Prevodovka

Táto motorová kolobežka patrí už k novej generácii, ktorá využíva patentovanú remeňovú prevodovku s dvomi rýchlosťami - radenie manuálne prepínačom na riadítkách ako u horského bicykla.

Výhodou remeňovej prevodovky je minimálné opotrebenie a minimálna nutnosť údržby oproti starším "olejovým" typom prevodoviek, ktoré sa na trhu začali zase objiavovať na lacných motokolobežkách.

Prenos sily na zadné koleso zaisťuje masivná reťaz, ktorú je možné bez obtiaži napnuť behom pár sekund. Kolobežka používá unikátny prevod, ktorý zaisťuje ideálné využitie výkonu motoru.

Riadi sa manuálne - na lavej strane riadítok je umiestnena páčka pre ovládánie zaradenie rýchlostí. Použité je rovnako ako u horského bicykla pri prehadzovaní predného taniera. Prvá rychlosť súží k rozjazdu po ktorom je nutné preradiť na druhý stupeň. K jazde využíváme najmä druhý rychlostný stupeň. Pri jazde do strmejších kopcov môžeme preradiť na jedničku, ktorá zvládne viacmeňej ktorý koľvek kopec. Vdaka rozdelenia výkonu motora do dvoch rýchlostí sa dajú s touto kolobežkou dosiahnúť vyšších maximálných rýchlostí ako u jednorýchlostných typov.

Pre zvýšenie maximálnej rýchlosti a predlženie chodu 1.rychlosti sa dá nainštalovať vetšia 14 zubová predná rozetka. Z výroby je inštalovaná 11 zubová.

Motor

Motor bol objednaný špeciálne pre našu značku. Jedná se o výkonný 2-taktný motor o obsahu 71,5 ccm chladený vzduchom. Tento model má karburátor s krytým vzduchovým filtrom.

Pre ulachčenie štartovania je na karburátore gumová pumpička a páčka sytiča. Štartovanie je potom otázkou niekoľko málo sekund. Nádrž má objem cca. 1,1 l. a dá sa na ňu preisť okolo 20 - 30 km. TU záleží na váhe človeka, štýlu jazdy a teréne. Motor vyžaduje benzín Natural 95 a syntetický (polosyntetický) olej pre 2taktné motory.

Miešanie je v pomere 1:25 a je nutné tento pomer dôsledne dodržovať (vštko dôkladne popísané v návode, ktorý ku kolobežke obdržíte).

Odpruženie

Tento model je vybavený najnovšou generáciou predného odpruženia vyvynutou našou spoločnosťou ku zvýšeniu stabillity a predovšetkým bezpečnosti kolobežky.

Len značka Nitro scooters ako prvná na svete ponúka dvojité predné odpruženie - zaisťujú 2 nezávislé pružiny prednej nápravy. Výsledkem je dokonalejšie odpruženie so zvýšenou bezpečnosťou.

2 pružiny doplňujú masívne bočnice v kombinacii s námi vyvynutým systémom vahadlových pružení pomocou ložisiek. Starý systém (uloženie na pevno), ktorý sa stále pri neznačkových kolobežek objavuje, bol velmi problematický. Tento nový systém (založený na principe uloženia v ložiskách) nevyžaduje žiadné doťahovánie istiacích skrutiek, výsledkom je lahký chod pruženia!

Tuhosť predních pružin môžete nastaviť podla potrieb uživatela (od mäkkého chodu po tuhšší).

Brzdy & riaditka

Široké racingové riadítka sú základným predpokladom pre lahké ovládánie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Riadítka sa dajú v prípade potreby znížit o pár centimetrou. Pre zvýšenie bezpečia je na riadítkách BMX obal s mäkčeným podkladom.

Pravou rukou ovládáme páčku plynu a prednú brzdu (ako u motoriek...), lavou rukou ovládáme zadnú brzdu. Brzdové páčky majú z výroby integrované otvory (závity) pre možnosť použitia originálných spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke. Komu nevyhovuje tento systém prevzatý z motocyklov, tak nie je obtiažné vymeniť lanka tak, aby sa i tu brzdilo ako na bicykli (tj.pravá ruka ovláda zadnú brzdu...).

Brzdový systém prešiel velkou inovaciou - sú použité ťahu odolné športové páčky a nové brzdové kotúče (laserom vyrezané). Zároveň došlo k výmene brzdových strmeňou za nový cyklo typ "J.A.K.".  Majú jednoduchý systém nastavenia a sú o vela stabilnejšie než staršie brzdiče. Kolobežka dokáže vďaka inovaciam zabrzdiť naozaj na pár metroch. Pre zvýšenie brzdného účinku sú nové použity dostičky so športovou zmesou. Výhodou je oveľa dlhší životnosť ako u predchádzajúcej zmesi, nevýhodou je občasné pískánie bŕzd.

Ostatné

Tento model má obuté značkové 11,5" pneumatiky CST s trapákmi (nazývane ALLROAD). Pneu je určená na jazdy po asfalte ale mimo spevnenej cesty.

Doporučujeme zvážiť prikúpenie originálných doplnkou - príslušenstva. Napr. jazda s odnímatelným sedadlom zvyšuje komfort a pocit bezpečia pri manévrování. Je výškovo nastavitelné a je použitelné aj pri vyššie osoby. Doporučujeme aj kryt prevodovky, ktorým eliminuje možnosť preseknutia remeňa od odskočeného kamienka z vozovky.

Pre uskladnenie či prevoz je možné kolobežku jednoducho a rýchle zložit jednoduchým stlačením páky.

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú prevedené tieto úkony:

 • prvý štart motora a nastavenie spalovania (karburátoru)
 • kontrola / doťatiahnutie remeňov prevodovky
 • napnutie / premazanie reťaze
 • nastavenie brzd
 • nastavenie predného odpruženia a jeho častí
 • kontrola / dofukanie pneu na predpísané hodnoty
 • kontrolná jazda 
 • celková kontrola funkčnosti všetkých častí

Technické inovacie modelu XG10 ALL MAXI:

 • zosilnená konštrukcia
 • dvojité predné odpruženie s nastavením tuhosti
 • inovovaný skládací systém
 • nový typ tiahla štartéra
 • inovovaná remeňová prevodovka
 • brzdové kotúče so samochladiacím efektom
 • športové brzdové páčky s integrovanými závitmi pre možnosť inštalácie späných zrkadiel

Prevádzka na komunikaciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidenčného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojími parametrami vyhláške). Pokiaľ máte záujem o kúpu motokolobežky, ktorá vyhovuje danej vyhláške, ponúkame odbornú úpravu Street legal. Tá spočíva v nastavení kolobežky na vyhláškou predpísané parametre.

Úpravu Street Legal nie je možné aplikovať na motory s obsahem vyšším ako 50 ccm  - tzn. tento model nie je možné legálne prevádzkovať na komunikáciach.
Technické údaje

Max. nosnosť 120 kg
Doporučené max.zataženie do 105 kg
Max. rýchlosť cca. 65 km/h
Max. rýchlosť úprava "Street Legal" nedá sa aplikovat u motorov nad 50 ccm
Počet rychlostí 2
Motor vzduchom chladený dvojtaktný jednoválec 
Zdvihový objem 71,5 ccm 
Výkon motora 2,2 kW
Výkon motora úprava "Street Legal" nedá sa aplikovat u motorov nad 50 ccm
Karburátor športový s membránovým čerpadlom 
Vzduchový filter uzavretý
Palivo Natural 95 + syntetický 2T olej  (pomer 30:1)
Objem nádrže 1 liter
Dojazd 25-35 km 
Štartovanie ručné
Spojka automatická - odstredivá 
Predné odpruženie dvojité
Brzdy kotúčové (predná aj zadná) 
Pneumatiky 11,5'' terénne CST
Prenos síly remeňová prevodovka + reťaz 
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA''
Riadítka široké, nastavitelné (typ BMX) 
Farba čierná, strieborný stupák 
Odnímatelné sedadlo áno (za príplatok 19,90€) 
Hmotnosť (bez náplní) 27 kg 
Rozmery (D x Š x V) 125 x 38 x 115 (52) cm 
Rozmery krabice (D x Š x V) 119 x 42,5 x 48 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma/podnikateľ 12 mesiacov 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: