Ako vybrať kolobežku

Pokiaľ nie ste si istí správnym výberom, pošlite nám email a uveďte:

 1. Hmotnosť užívateľa
 2. Potrebný dojazd na 1 nabitie
 3. Profil trasy, ktorú má kolobežka zdolať
 4. Povrch na ktorom bude kolobežka prevažne jazdiť
 5. Prípadne cenový strop


Kolobežky rozdeľujeme do 3 skupín:

1. Elektrické kolobežky pre všeobecné použitie

Našu ponuku tvoria predovšetkým kolobežky, ktoré sú určené na všeobecné použitie. Nazývame ich "pre dospelých".

Takáto kolobežka zvládne hravo jazdu v meste a dobre si počína aj mimo mesta ale aj v ľahšom terénu. V tejto skupine ponúkame rôzne modely od 1000W do 3500W.

Historicky najpredávanejšie sú 3 nosné modely XE1000 - XE1200 - Cruiser 1900. Všetky 3 modely je možné zakúpiť ako s olovenou batériou tak aj s batériou LiFePo4 či Li-Ion. Ich hlavnou prednosťou je vysoká stabilita jazdy vďaka kvalitnej konštrukcií.

Tieto  modely je možné objednať aj v úprave SL, t.j. odborná prestavba kolobežky podľa vyhlášky MDSR prevádzky na komunikáciách (max. rýchlosť 25km/h).

Popularita rastie u 60V modelu Cruiser 2000 Gold. Je osadený bezkartáčovým motorom o výkone 2000W. Má pekný drevený stupák a ľúbive "zlaté" doplnky. Vychádza z rovnakého konceptu ako modely Cruiser 1900.

Medzi novinky patrí rada Monster, ktorá obstojne zvláda aj ľahší terén. Cieľom tejto kolobežky je povoziť aj ťažké osoby v akom koľvek teréne. Modely Monster je možné kúpiť s olovenými, LiFePo4 či Li-Ion batériami (kapacita od 12Ah do 30Ah).

Pre priaznivcoch motorov v zadnom kolese ponúkame Cruiser 1200 Plus. Má bezkartáčový 48V motor dosahujúci v špičke výkonu cca. 1200W. Nesporná výhoda je absencia starostlivosti o reťazovú sadu. Vieme ponúknuť vo verzií s ŠPZ.

Pro milovníkov rýchlej jazdy ponúkame novinku Titan 4000 Pro. Vyznačuje sa novou poctivou konštrukciou, nastaviteľným vzduchovým odpružením vpredu aj vzadu a výkonnými 60V motormi v oboch kolesách. Vo výbave je aj tlmič riadenia, ktorý je nesmerným pomocníkom pri jazde vo vyšších rýchlostiach.

Medzi nové modely ponuky patrí elegantná Puma 1000 Pro. Vďaka veľkým kolesám (fat tire) je určená pre jazdy na pevnej vozovke či na lesnej a poľnej ceste. Pneumatiky dokonale prekonávajú nástrahy vozovky. Jedná sa o model, ktorý je postavený na základe klasickej kolobežky s odrážaním a s veľkými kolesami.

Pri vývoji a následné vo výrobe kladieme dôraz na masívne prevedenie, veľké nafukovacie pneumatiky, silné motory a jednotky podporené veľkokapacitnými batériami. Naša značka si zakladá na striktnom výbere použitých dielov a dodržovanie predpísaných výrobných procesov podľa platných licencií. Nepredávame výrobky od neautorizovaných tovární.

2. Elektrokolobežky do mesta (pro rovný povrch)

V poslednej dobe stúpa obľuba menších a ľahších elektrokolobežiek. Tieto modely majú konštrukciu z hliníku, motory uložené v kolese a sú použité Li-Ion batérie.

Upozorňujeme, že sa na trhu objavujú veľmi lacné a nekvalitné elektrokolobežky. Výrobok často neprežijú ani záručnú dobu. Zároveň môžete očakávať ťažkosti so servisnou podporou a náhradnými dielmi.

V tejto kategórii ponúkame 4 modely – X500 Premium, X700 Pro, Rider 800 Pro a Smart 1000 Plus.

X500 Premium je najľahšou a najmenšou kolobežkou v našej ponuke jej váha je cca 12kg, ideálna na presuny v meste jej výhodou je odnímateľná batéria a tým sa dá použiť ako klasické odrážadlo s váhou cca 5kg.

X700 Pro má ideálne rozmery pre dobrú skladnosť, váži len 13 kg. Tento model je ideálnym pomocníkom pre krátke mestské presuny.

Model Rider 800 Pro ponúka okrem obstojného výkonu aj 10" terénne pneumatiky, predné aj zadné odpruženie a možnosť dokúpenia sedlovej sady čo väčšina malých elektrokolobežiek ponúka.

Smart 1000 Plus je určená pre zákazníkov, ktorý trvajú na nízkej hmotnosti kolobežky, ale požadujú čo najvyšší možný výkon. Jediný Smart na celom trhu vie skombinovať nízku váhu, dobrú skladnosť a vysoký výkon a maximálnu rýchlosť. Max. výkon je 1000W, motor je uložený v zadnom kolese. Je tu použitá veľká 48V 18Ah Li-Ion batéria LG. Maximálna rýchlosť 45 km/h. Vďaka prepracovanej stabilnej konštrukcií a silnému motoru povozí aj 100 kg jedinca ako po rovinkách tak aj do miernejších kopčekov.

Pri vývoji a následnej výrobe kladieme dôraz na masívne prevedenie, veľké kolesa, silné motory a jednotky podporené veľkokapacitnými batériami. Naše značka si zakladá na striktnom výbere použitých dielov a dodržovanie predpísaných výrobných procesov podľa platných licencií. Nepredávame výrobky od neautorizovaných tovární.

3. Chopper (Harley) elektrokolobežky

Na trhu nájdete aktuálne veľké množstvo modelových radov od desiatok nových výrobcov. U nás zámerne chýbajú Chopper kolobežky I. a II. generácie (a ich rôzne variácie). Obe generácie sú totiž v rozpore s patentom nemeckej firmy Scrooser a naviac je kvalita týchto kópií na nízkej úrovni (aspoň podľa našich parametrov a skúseností). Preto sme sa vydali vlastnou cestou a po starostlivom vývoji sme v máji roku 2018 predstavili úplne novú radu Futura. Ta bola doplnená o novou modelovou radu Classic.

Milovníkom výkonu a rýchlosti odporúčame modely Futura 3000 Plus alebo Classic 2500, resp. 3500 Plus. Modely disponujú vysokým výkonom, ktorý dovoľuje vyjsť aký koľvek kopec a kolobežka naozaj dobre zrýchľuje.

Ak chcete väčší dojazd ako výkon môžete zvoliť Classic 2500 Plus (príp. Classic 1000 Plus SL). Výkon 2500W je veľmi slušný a naviac viac šetríte batérie ako s vrcholným Classicom 3500. Classic 2500 Plus môžete naviac obstarať aj vo verzií ŠPZ (teda registrujete ako motocykel).

Po novom môžete všetky Harley modely zakúpiť i v prevedení SL (Street Legal). Tzn. max. výkon 1000W a max. rýchlosť 25 km/h.

Naše firma sa dištancuje od nekvalitných low-end Chopper kolobežiek! Ponúkame len originálne kolobežky Futura a Classic! Naše značka si zakladá na striktnom výbere použitých dielov a dodržovanie predpísaných výrobných procesov podľa platnej licencie.


Výkon motora a využiteľnosť v reálu

 • do 250W        – vhodné len pre deti (max. do 40 kg)
 • 350W              – vhodné pre užívateľov do cca. 65 kg (osobám nad 65 kg bude chýbať v kopci výkon)
 • 500W              – vhodné pro užívateľa do cca. 80-90 kg (ťažšie osoby povozí po rovinkách, v kopcoch bude chýbať výkon)
 • 600 - 1200W   – vhodné pro osoby do cca. 100 kg s využitím predovšetkým v rovinatom terénu
 • 1500 - 2000W – silné kolobežky, ktoré dokážu vyjsť aj aký koľvek kopec
 • 2500 - 3500W – TOP silné a rýchle modely pre znalcov


Dojazd

Dojazd patrí k hlavným bodom pri výbere novej kolobežky. Upozorňujeme na časté nadhodnocovanie dojazdov väčšiny predajných subjektov. Rozdiely medzi našimi údaji a konkurenčnými bývajú rozdielne až o 50%! Poznáme prípady, kde predajca uvádza dojazd okolo 100-120 km, ale s predpokladom, že užívateľ pôjde výhradne rýchlosťou chôdze (5-6 km/h).

Nižšie nájdete hlavné body ovplyvňujúce dojazd z hľadiska údržby stroja:

Tlak v pneumatikách – toto veľká väčšina zákazníkov podceňuje a pneumatiky pravidelne nekontroluje a nedofukuje. Výrobcom predpísaná hodnota je okolo 2,0 - 3,0 BAR (podľa modelu). Pokiaľ výrazne klesne tlak predovšetkým v zadnej pneumatike, odrazí sa to predovšetkým na značne zníženom dojazde!
Údržba reťaze – nesprávne napnutá reťaz alebo nedostatočne namazaná prispieva k zníženiu dojazdu
Preťaženie stroje – pri preťažení kolobežky (či už vlastní váhou alebo jazdou vo dvoch) dochádza k rýchlemu úbytku kapacity batérie)
Profil trasy – každé stúpanie prispieva k väčšiemu úbytku kapacity ako jazda v rovinatom prostredí
Štýl jazdy – úplná väčšina našich modelov ponúka možnosť jazdy na niekoľkých režimov. Odporúčame využívať ECO režimy, ktoré predĺžia dojedz až o 50%.
Teplota batérie – kto chce kolobežku využívať aj v zime, musí počítať so znížením dojazdu. Batérie fungujú najlepšie pri teplotách medzi 12°C - 20°C!


Veľkosť pneumatík

Pre začiatok je nutné vysvetliť, že všetci výrobcovia elektrických kolobežiek udávajú veľkosť pneumatík v palcoch a udávajú pritom celkový prímer pneumatiky. Teda 10" pneumatika má prímer približne 25,5 cm (1" = 2,54 cm). Naše ponuka začína na veľkosti 9,5" (240mm) u mestského modelu X700 až po najväčšie pneumatiky u modelov Classic.

Upozorňujeme, že low-endové mestské kolobežky s mini kolieskami (12,5 - 15 cm) sú použiteľné LEN v skladovacích halách alebo na letiskách, kde je úplne rovný hladký povrch. Aké koľvek nástrahy vozovky takúto kolobežku doslova zničí.


Batérie

Kapacita batérie je zásadným bodom, ktorý určuje dojedz kolobežky. Ponúkame tieto 3 typy batérií:

Olovené batérie – základní majú kapacitu 12Ah. Ako nadstavbu ponúkame batérie CSB s kapacitou 15Ah. Olovené batérie majú oproti lítiovým nižšiu životnosť (približne 150 - 250 cyklov, dá sa povedať 1 - 3 sezóny) a majú približne 3x vyšší hmotnosť. Ich výhodou je omnoho nižšia cena.

LiFePo4 batérie - ponúkame len vysoko kvalitné LiFePo4 batérie s hliníkovým obalom a komunikačným portom pre možnosť balansovania originálnym prístrojom od výrobcu batérií. LiFePo4 batérie ponúkame pre 36V modely XE a 48V modely Cruiser. Batérie majú naviac zosilnenú poistkovou sústavu. Využívajú veľké 100A poistky. Výhodou LiFePo4 technológie je dlhšia životnosť ako Li-Ion a o cca. 4V vyššie napätie čím sa navýši výkon (platí pri plne dobité batérie)

Li-Ion batérie - tento typ batérie sa objavuje v našej ponuke veľmi často. Predovšetkým v modeloch, kde nie je možné využiť olovené články. Kvalitní Li-Ion batérie máme v modeloch Chopper, Monster 3500, Smart, Rider, Puma, Runner 800 Li atď. Vyberáme len kvalitných a rokmi vyskúšaných dodávateľov. Zásadne sa dištancujeme od predaja a používania lacných nekvalitných Li-Ion článkov a jednotiek BMS.