Neohodnotené

Balansér (sada) pre 36V olovenú sadu batérií

Skladom (>5 ks)
Kód: NDXE-71CC
€108
Kategória: Balancovanie baterií
Hmotnosť: 0.1 kg


Olovené batérie vyžadujú každých 15-30 nabíjacích cyklov (min.1 x za rok) prevedenie balansovania. Výsledkom je dlhá životnosť sady, stabilná dojazdová vzdialenosť.

Pri ignorovaní tohto postupu môže prísť k rozchodu napätia jednotlivých článkov vedúcich k postupnej degradácii sady batérií, v extrémnom prípade môže prísť k prebíjaniu článkov a ich deformácii nafúknutím.

Tento balanser-equalizér je zariadenie pre kontrolu a vyrovnávánie napätia 3 ks sériovo zapojených 12V Pb akumulátorov. Vyrovnávnie napätia ako v kľudovom stave, tak aj pri nabíjaní aj vybíjaní (vyrovnáva napätie v prípade, kedy napätie na batériach je rozdielne o 10mV a viac). Týmto vyrovnaním napätia zvýšite ako výkon batérie, tak aj životnosť samotných akumulátorov.

Balansovanie prebieha pri normálnom dobíjaní kolobežky (je dobré pre tieto účely prikúpiť aj externý dobíjací kábel). Pripojíte najskôr balanséry (36V batérie využívaju 2 malé balancéry viď foto) a potom pripojíte nabíjačku. Po dobu nabíjania budú balanséry vyrovnávať napätie. Po rozsvietení zelenej diódy na nabíjačke je proces nabíjania a balansovania ukončený.

S balančnou nabíjačkou (tiež v ponuke) je potrebné nabíjať každý článok samostatne, ale s týmto balansérom riešite stav celej sady naraz a toto je jediný spôsob ako vyladiť všetky články na rovnakú úroveň. Nie je ideálne mať balanser napojený k baterií nastálo.