Neohodnotené

Balansér pre 48V olovenú sadu batérií

Skladom (>5 ks)
Kód: NDXE-71B
€120
Kategória: Balancovanie baterií
Hmotnosť: 0.1 kg


Olovené batérie vyžadujú každých 15-30 nabíjacích cyklov (min.1 x za rok) prevedenie balansovania. Výsledkom je dlhá životnosť sady, stabilná dojazdová vzdialenosť.

Pri ignorovaní tohto postupu môže prísť k rozchodu v napätia jednotlivých článkov vedúcich k postupnej degradácii sady batérií, v extrémnom prípade môže nastať prebitie článkov a ich deformácii nafúknutím.

Tento balansér-equalizér je zariadenie pre kontrolu a vyrovnávanie napätia 4 ks sériovo zapojených 12V Pb akumulátorov. Vyrovnáva napätie ako v kľudovom stave, tak aj pri nabíjaní a vybíjaní (vyrovnáva napätie v prípade, kedy napätie v batériach je rozdielne o 10mV a viac). Týmto vyrovnaním napätia zvýšite ako výkon batérie, tak aj životnosť samotných akumulátorov.

Balansovanie prebieha pri normálnom dobíjaní kolobežky (je dobré pre tieto účely prikúpiť aj externý dobíjací kábel). Pripojíte najskôr balanser a potom pripojíte nabiíjačku. Po dobu nabíjania bude balansér vyrovnávať napätie. Po rozsvietení zelenej diódy na nabíjačke je proces nabíjania a balansovania ukončený.

S balančnou nabíjačkou (tiež v ponuke) je potrebné nabíjať každý článok samostatne, ale s týmto balansérom riešite stav celej sady naraz a toto je jediný spôsob ako vyladiť všetky články na jednu úroveň. Nie je ideálne mať balanser napojený k batérii na stálo.