Neohodnotené

Balansér (sada) pre 60V olovenú sadu batérií

Skladom (>5 ks)
Kód: NDXE-71CZ
€216
Kategória: Balancovanie baterií
Hmotnosť: 0.1 kg


Olovené batérie vyžadujú každých 15-30 nabíjacích cyklov (min.1 x za rok) prevedenie balansovania. Výsledkom je dlhá životnosť sady, stabilná dojazdová vzdialenosť.

Pri ignorovaní tohto postupu môže prísť k rozchodu v napätí jednotlivých článkov vedúcich k postupnej degradácii sady batérií, v extrémnom prípade môže prísť k prebitiu článkov a ich deformáci nafúknutím.

Tento set balanserov je zariadenie pre kontrolu a vyrovnávania napätia 5 ks sériovo zapojených 12V Pb akumulátorov. Vyrovnávanie napätia je ako v kľudovom stave, tak aj pri nabíjaní aj vybíjaní (vyrovnává napätie v prípade, kedy napätie na batériach je rozdielné o 10mV a viac). Týmto vyrovnaním napätia zvýšite ako výkon batérie, tak aj životnosť samotných akumulátorov.

Balansovanie prebieha pri normálnom dobíjaní kolobežky (je dobré pre tieto účely prikúpit externý dobíjací kábel). Pripojíte najprv balanséry (60V baterie využívajú sadu 4 malých balansérov) a potom pripojíte nabiíjačku. Po dobu nabíjania budú balansery vyrovnávať napätie. Po rozsvietení zelenej diódy na nabíjačke je proces nabíjania a balansovania ukončený.

S balančnou nabíjačkou (tiež v ponuke) je nutné nabíjať každý článok zvlášť, ale s týmto balancérem riešite stav celej sady naraz a toto je jediný spôsob ako vyladiť všetky články na rovnakú úroveň. Nie je ideálne mať balancér zapojený k baterii nastálo.