4 hodnotenia

Nitro scooters Monster 2000 Ultra Premium EEC

Skladom (>5 ks)
Kód: MON2001
Značka: Nitro scooters
€1 189
Kategória: Produkty
Hmotnosť: 57 kg
Dojazd: do 24 km
Hmotnosť: 57 kg
Max.rýchlosť: 45 km/h
Max.výkon: 2000 W
Nosnosť: do 130 kg

Farba polepov:   červeno - čierna variácia polepov


Viac o Nitro scooters Monster 2000 Ultra Premium

Predstavujeme Vám úplne nový koncept "dospeláckej" elektrokolobežky vyrobenú pre naozajstných fanúšikov elektrokolobežiek. S Monsterom urobíte plno parády a pohodlne sa povozíte. Tuto novinku prinášame pod názvom Monster 2000 Ultra Premium. Jedná sa o druhú generáciu, ktorá desingovo vychádza z pôvodného modelu Monster 1800, ale prináša veľa technických inovácii a silnejšie motory.

V ponuke máme nové modely pre tento rok. Hlavnou zmenou je reťazový prevod ktorý je zameraný na rýchlosť zadná rozeta so 70 zubami, pokiaľ by Vám nevyhovoval originálny prevod môžete ho vymeniť za prevod HC (nazývame ho HC = Hill Climber), kde zadná rozeta má o 8 zubov väčšia, ktorú výrobca dodáva len pre našu značku. Väčšia rozeta znamená väčšiu silu pre motor t.j. rýchlejší rozjazd, viacej sily v kopcoch a len o málinko nižšiu maximálnu rýchlosť v porovnaní s originálnym prevodom. Zároveň vďaka tomuto prevodu sa znižuje spotreba energie a tým máte dojazd o niečo dlhší.
Okrem spomenutého unikátneho reťazového prevodu naša kolobežka Monster má aj ďalšie vylepšenia, ktoré nemajú žiadne iné podobné modely od iných značiek, a to dlhšia riadidlová tyč, zosilnená konštrukcia stroja. 

Prevedenie "Premium" znamená plnú výbavu už v základnej cene. Nový Monster má homologizované predné a aj zadné LED osvetlenie, LED blinke a farebne podsvietený tachometer, predný a zadný blatník a aj kryt reťaze.
Model "Premium EEC" môžete zaregistrovať ako elektro motocykel. Pri kúpe obdržíte spolu s EEC (CoC) certifikátom aj homologizované spätné zrkadlá. Na úrade požiadate o uznanie typového schválenia EU, uzatvoríte si povinné zmluvné poistenie a na "DI" zažiadate o "TP" a značky. Prvá technická kontrola je až po 6 rokoch od registrácie a potom vždy po 4 rokoch. Upozornenie, použitie tejto kolobežky bez registrácie (bez TP a značiek) nie je dovolené, pokiaľ uvažujete o neskoršej registrácií či používanie bez registrácie (legálne) dá sa tento model upraviť, výkon modelu je odborne znížený a maximálna rýchlosť upravená na 25 km/h. Spätná prestavba na plný výkon a rýchlosť 45 km/h je možná.

Monster 2000 Ultra je namontovaný bezkartáčovým motorom o výkonu 2000W s maximálnou rýchlosťou až 45 km/h.


Bezkartáčové motory majú tieto prednosti:

 • lepšia charakteristika točivého momentu k rýchlosti
 • vysoká dynamická reakcia
 • vysoká účinnosť (cca. 95% !!!)
 • dlhá životnosť

Batéria a dojazd

Vybraný model kolobežky sa dodáva s 48V 12Ah olovenou batériou s kapacitou 576Wh (sada obsahuje 4ks 12V článkov). Súčasťou výbavy je aj nabíjačka, nabíjanie trvá približne 4-8 hodín (podľa stavu batérie) nabíjačka sa zapojuje do bežnej zásuvky.

Dojazd elektrickej kolobežky predovšetkým ovplyvňuje kapacita batérie, pri olovenej batérie 12Ah dokážete prejsť až 24 km pri ekonomickej jazde. 

* - dojazd až 24 km / 1 nabitie pri váhovom zaťažení +/- 80 kg v rovinatom teréne pri použití ECO režimu(jazde).

LED osvetlenie, LED blinkre

Nový model je vybavený homologizovanými LED osvetlením a kolobežka je vybavená modernými LED blinkrami s prepínaním na riaditkách, kde nájdete aj tlačítko klaksonu. Je doporučené jazdiť aj cez deň so zapnutým osvetlením, značne sa tým zvyšuje bezpečnosť pri jazde.

Osvetlenie je napájané z baterie kolobežky, a však vďaka technologii LED diod je spotreba prakticky nulová. Osvetlenie sa dá aj vypnúť.

 

Pneumatiky

Monster 2000 Ultra používá unikátné maxi pneumatiky CST o priemere 15" (cca. 40 cm) použiteľné aj v ľahkom teréne. A vďaka týmto pneumatikám môžu kolobežku používať osoby až do 130 kg.
Pre maximálne využitie výkonu je nutné dbať na správne nahustenie pneumatík vpredu okolo 2,5 BAR, vzadu 2,5 - 3,0 BAR 

Akcelerátor, tachometer

Akcelerátor je umiestnený na pravej strane riaditok, Pre rozbeh stačí otočiť akcelerátorom smerom k sebe.
Modely Premium sú vybavené novým podsvieteným tachometrom. Tachometer okrem aktuálnej rýchlosti zobrazuje aj napätie batérie, vonkajšiu teplotu, čas jazdy a aj iné informácie.
Na akcelerátore sa nachádza červené tlačítko pre zapnutie alebo vypnutie motora kolobežky. Jedná sa o nový bezpečnostný prvok predpísaný EU.

Rekuperacia

Pojem rekuperácia sa nejčastejšie skloňuje v spojitosti so závodmi Formule 1 pod názvom KERS - Kinetic Energy Recovery System.

Rekuperácia sa aktivuje po jednom stlačení brzdovej páčky. Motor začne pribrzďovať a tým sa vytvára energia, ktorú motor navracia cez riadiacu jednotku do batérie. Účinnosť je cca. 4 - 5%. Nedá sa teda predpokladať, že vďaka systému Rekuperáciou sa dá navýšiť dojazd o viac ak približne 2-3 km.

Výhodou rekuperace je len úspora energie, ale aj prodĺženie životnosti batérie a brzdového systému.

Hlavné výhody:

 • prodlženie dojazdu najmä v členitom teréne
 • progresivný nárast brzdnej sily v závislosti na rýchlosti vozidla
 • odľahčenie brzdového systému - zníženie opotrebenia brzd
 • zníženie rizika pod-vybitie akumulátorov

Upozorňujeme, že sa na trhu objavil subjekt, ktorý uvádza u svojho výrobku nezmyslne účinnú rekuperáciu (60%). Takto vysoká rekuperácia nie je v žiadnom prípade možná u elektrokolobežiek ani pri elektroskútrov...

Odpruženie kolobežky

Tento model je vybavený ako predným tak aj zadným odpružením. Vpredu sú umiestnené 2 masívne tlmiče, ktoré spoľahlivo tlmí vybrácie vozovky. Nový model má oveľa kvalitnejšie komponenty predného systému odpruženia (masívne ramienka, veľké ložiska a pod.) Toto je doplnené masivnými bočnicami.

Zadné kĺbové odpruženie je zaistené dvoma tlmičmi, ktoré v kombinácii s prednými tlmičmi garantujú maximálny jazdný komfort. 

Brzdy & riadidká

U nového modelu Monster sa nešetrilo. Kvalitné komponenty nájdeme aj v oblasti riditok a bŕzd. Masívne cyklo riaditká, nerezové kotúče, hydraulické brzdy a pod. Uvedené diely sú základom pre bezpečné ovládanie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Riaditka sa dajú v prípade potreby znížiť o pár centimetrov.

Pravou rukou ovládame páčku plynu (akcelerátor) a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako je to u motocyklov). Ľavou rukou ovládame páčku zadnej brzdy. Kto je viac zvyknutý na systém umiestenia bŕzd ako na bicykli, dajú sa tieto brzdy vymeniť navzájom.

Monster 2000 Ultra je vybavený hydraulickými brzdičmi značky NUTT. Brzdná dráha sa vďaka týmto brzdičmi citelne zkrátilo.  Použité brzdiče v podstate nevyžadujú nastavovanie doštičiek, nastavujú sa sami. 

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke.

Ostatné - odnímateľné sedadlo, zloženie kolobežky ...

Nový model Monster je dodávaný automaticky s odnímateľným sedadlom. Sedák sa dá výškovo nastaviť.

Pre uskladnenie či prevoz sa dá kolobežku jednoducho a rýchle zložiť. Toto vyžaduje len pár sekúnd. Kolobežku je možné vďaka sklopenia riaditok zložiť a naložiť do kufra auta a transportovať.

Pre ľahšiu manipuláciu s kolobežkou môžete batériu z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada batérií pripevnená jedným kablom s konektorom.

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto úkony:

 • kontrola správneho chodu/výkonu motora
 • napnutie / premazanie reťaze
 • nastavenie a kontrola brzdového systému
 • nastavenie predného odpruženia vr. kontroly prepäťovej matice
 • nastavenie zadného kĺbového odpruženia
 • kontrola tlaku pneumatík
 • kontrola funkčnosti LED panela a odozva akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti riadiacej jednotky
 • kontrola osvetlenia

Technické inovácie modelu Monster 2000:

 • nová masívna konštrukcia
 • inovovaný skladací systém
 • inovovaný 2000W bezkartáčovy motor
 • nová riadiaca jednotka motor
 • nový systém Rekuperácie
 • prémiové batérie pre dlhší dojazd
 • hydraulické brzdiče
 • samostatné zadné svetlo so samostatnými smerovkami vpredu aj vzadu
 • obrovské maxi pneumatiky

Prečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generácie vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - väčšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

Odborný servis

- máte aké koľvek problémy náš odborný servis je Vám k dispozícii
- naša firmu sa špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity z čoho vyplýva naša profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť aj zdanlivo neopraviteľné

Rýchlé dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ich radi zašleme prepravnou službou za prijemný doplatok
- na predajni máme pripravené nastavené kolobežky aj k okamžitému odberu

Možnosť zakúpenia akého koľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má najširšiu ponuku náhradných dielov v Európe
- dlhodobo až 80% dielov vždy skladom
- najširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atď.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pro Vás naša firma i naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť sa obrátiť na svojho predajca za účelom servisu či kúpe dielov.

  

Prevádzka na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia, bez povinného poistenia a evidenčného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojimi parametrami vyhláške)

 


 

Technické údaje

Max. nosnosť 130 kg
Doporučené max. zaťaženie do 115 kg
Max. rýchlosť 45 km/h
Max. rýchlosť: Super ECO móde 25 km/h
Max. výkon 2000W
Max. výkon: ECO móde cca. 1000W
Dojazd na 1 nabitie(plný výkon) do 16 km *
Dojazd v ECO móde do 26 km *
Max. otáčky motora 5250 RPM
Batérie 4x12V 12Ah (576Wh) - olovené
Indikácia stavu batérie áno - na LED panely akcelerátora
Doba dobíjania 6 - 8 hodín
Nabíjačka áno - súčasť kolobežky 
Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo nie
Aktivácia/vypínanie kľúčom áno
Predné odpruženie áno
Zadné odpruženie áno
Brzdy kotúčové, hydraulické
Pneumatiky 15" s terénnym vzorom
Riaditká široké, výškovo nastaviteľné
Skladací systém áno
Odnímateľné sedadlo áno, v cene
Farba čierna
Hmotnosť kolobežky vr. batérií cca. 57 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 17,6 kg
Rozmery (D x Š x V) 129 x 35 x 124(55) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 150 x 45 x 70 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovplyvnený váhou jazdca a profilom trasy