5 hodnotení

Cruiser 1900 Plus + sedačka v cene

Skladom (>5 ks)
Kód: C1900P
Značka: Nitro scooters
€918 –12 % €799
Kategória: Produkty
Hmotnosť: 45 kg
Dojazd: do 28 km
Hmotnosť: 45 kg
Max.rýchlosť: 45 km/h
Max.výkon: 1900 W
Nosnosť: do 120 kg

Dvojité predné odpruženie - prispieva nesporne k zvýšeniu bezpečnosti jazdy a zdolávaniu rôznych nerovností. Na oboch (predných aj zadných) pružínách je možné nastaviť tuhosť pruženia

3 režimy výkonu - každý si nájde svoje ideálne nastavenie výkonu a max.rýchlosti kolobežky. Vďaka možnosti prepínania rôznych režimov môže túto kolobežku používať naozaj každý (deti, násťroční, dospelí aj napr.ľudia v dôchodkovom veku)

Značkové obutie - naša firma si potrpí na tie najlepšie dostupné komponenty! Preto naše kolobežky používajú výhradne značkové pneumatiky Kenda a CST. Od nekvalitných pneumatík používaných dnes lacnými kópiami sme dávno odstúpili z dôvodu veľmi zlej kvality a životnosti

Patentovaný set odnímateľného sedadla - len naša značka ponúka jediný funkčný systém, kde sa sedlová tyč pri jazde nijak nechveje a nehýbe sa do strán! Pokiaľ potrebujeme kolobežku zdvihnúť uchopením sedadlovej tyče, tak tá zostane zaaretovaná, pričom starý systém nijakú aretáciu sedadla smerom hore neriešil

Úplne nový systém napínania reťaze -  len u našej značky nájdete nový systém doťahovania reťaze. Starý systém vyžaduje pracné a časté nastavovanie, avšak nový systém celý proces zjednodušil a výsledkom je aj násobne nižšia nutnosť doťahovania reťaze v rámci bežnej údržby stroja

Bezkartáčový motor a rekuperácia - bezkartáčový (bez uhlíkový) motor má lepšie vlastnosti ako klasický kartáčový mortor používaný u lacnejších modelov a rekuperácia pomáha s brzdením

 

Viac o Nitro scooters Cruiser 1900 Plus

Modelová rada CRUISER vychádza konštrukčne z rady XE1200, ale je tu použitý bezkartáčový motor s rekuperáciou. Modely Cruiser 1900 používajú motory o nominálnom výkone 1600W. Pre potrebné zvýšenie celkového výkonu inštalujeme nami vyvinutú riadiacu jednotku, ktorá dokáže vytvoriť výsledný špičkový výkon až 1900W!

Bezkartáčové (bez uhlíkové) motory majú tieto prednosti:

 • lepšia charakteristika točivého momentu k rýchlosti
 • vysoká dynamická reakcia
 • vysoká účinnosť (cca. 95% !!!)
 • dlhá životnosť

LED osvetlenie

Všetky elektrické kolobežky CRUISER 1900 sú ponúkané s integrovaným predným a novým zadným LED svetlom.

Vpredu svieti 7 veľkých diód, vzadu šesť. Pri brzdení sa rovnako ako u motocyklov rozsvieti zadné brzdové svetlo (všetky diódy zdvojnásobia svoju svietivosť). Toto integrované osvetlenie značne zvyšuje bezpečnosť pri jazde.

Osvetlenie je napájané z batérie kolobežky, avšak vďaka technológii LED diód je spotreba prakticky nulová. Osvetlenie sa dá prípadne vypnúť a funkčné zostane len zadné brzdové svetlo.

Pneumatiky - výber z dvoch typov

Tento model ponúkame na dvoch typoch pneumatík značky CST (popredný výrobca pneumatík pre štvorkolky).

ALLROAD  -  všestranné 11,5" pneumatiky značky CST s dušou (vhodné pro užívateľov, ktorí jazdia aj mimo cesty) - najobľúbenejší typ pneu

CITY cestné 11" pneumatiky značky CST s dušou (vhodné predovšetkým na rovný mestský povrch)

Akcelerátor a prepínanie 3 režimov výkonu

Kapacitu batérií zobrazuje prehľadný LED panel umiestený vedľa akcelerátora (plynu), ktorý sa nachádza na pravej rukoväti.

3 farebné diódy zobrazujú aktuálny stav batérie a vďaka tomu sa dá odhadnúť, aký má kolobežka pred sebou dojazd. Pre rozjazd ľahko otočíte rukoväťou smerom k sebe a kolobežka sa dá plynulo do pohybu.

 

Rekuperácia

Pojem rekuperácia se najčastejšie skloňuje v spojitosti so súťažou Formule 1 pod názvom KERS - Kinetic Energy Recovery System.

Rekuperácia sa aktivuje po krátkom stlačení brzdovej páčky. Motor začne pribrzďovať a tým sa vytvára energia, ktorú motor vracia cez riadiacu jednotku do batérie. Účinnosť je max. cca. 4 - 5%. Nedá sa teda predpokladať, že vďaka systému rekuperácie je možné navýšiť dojazd o viac ako približne 2-3 km.

Výhodou rekuperácie je nie len úspora energie, ale aj predĺženie životnosti batérie a brzdového systému.

Hlavné výhody:

 • predĺženie dojazdu najmä v členitom teréne
 • progresívny nárast brzdnej sily v závislosti na rýchlosti vozidla
 • odľahčenie brzdového systému - zníženie opotrebenia bŕzd
 • znížené riziko vybitia akumulátora

Upozorňujeme, že sa na trhu objavil subjekt, ktorý uvádza u svojho výrobku nereálne účinnú rekuperáciu (60%). Takto vysoká rekuperácia nie je v žiadnom prípade možná u elektrokolobežiek ani u elektroskútrov.. 

Inovované odpruženie celej kolobežky

Tento model je vybavený predným aj zadným odpružením. Významnou inováciou je pridanie ďalšej pružiny do prednej nápravy. Výsledkom je dokonalejšie odpruženie so zvýšenou bezpečnosťou. Pružiny dopĺňajú masívne bočnice v kombinácii s nami vyvinutým systémom váhadlového pruženia pomocou ložísk. Starý systém (uloženie na pevno), ktorý sa stále u neznačkových kolobežiek objavuje, bol veľmi problematický.

Tento nový systém (založený na princípe uloženia v ložiskách) nevyžaduje žiadne doťahovanie istiacich skrutiek, výsledkom je zamatovo ľahký chod pruženia! Tuhosť predných pružín môžete nastaviť podľa potrieb užívateľa (od mäkkého chodu po tuhší).

Zadné kĺbové odpruženie je zaistené dvomi mohutnými pružinami pre získanie maximálneho jazdného komfortu na nerovnostiach. Aj tu môžete  nastaviť tuhosť pruženia.

Brzdy & riadidlá

Široké racingové riadidlá sú základným predpokladom pre ľahké ovládanie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Pre zvýšenie bezpečia je na riadidlách BMX obal s mäkčeným podkladom. Riadidlá je možné v prípade potreby znížiť o pár centimetrov.

Pravou rukou ovládame plyn (akcelerátor) a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako je to u motocyklov). Ľavou rukou ovládame páčku zadnej brzdy. Kto je zvyknutý na systém umiestnenia bŕzd ako na cestnom bicykli, takúto úpravu radi vykonáme zdarma.

Brzdový systém každým rokom vylepšujeme. Súčasné modely ponúkame už výhradne s kvalitnými cyklobrzdičmi, nerezovými kotúčmi a ťahu-odolnými športovými páčkami. Cyklobrzdiče majú jednoduchý systém nastavovania a sú stabilnejšie než staršie typy brzdičov. Kolobežka dokáže vďaka inováciám zabrzdiť takmer na pár metroch. Pre zvýšenie brzdného účinku sú inštalované doštičky tvrdšej zmesi.

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke.

Ostatné - odnímateľné sedadlo, zloženie kolobežky ...

Veľakrát nám bolo vytýkané, že sa za sedadlovú tyč nedá kolobežku uchytiť pri zdvíhaní a že sa sedadlová tyč po nejakej dobe začne kývať. Na základe potrieb zákazníkov sme s výrobcom zapracovali na unikátnom a pomerne nákladnom systéme ukotvenia sedadlovej tyče do kolobežky. Výsledkom je sofistikovaný systém, kedy sa tyč sedla zasunie do kolobežky a dôjde k zaklapnutiu do aretovacieho systému. Sedadlo sa vďaka tomuto uchyteniu pri jazde ani nepohne. Pre vybratie sedadlovej tyče zošliapneme aretovaciu páku nohou a sedadlo vyberieme.

Ďalším bodom je napínanie reťaze. Tu nám bolo často vytýkané, že je nutné reťaz často doťahovať. Inovácia prináša úplne unikátny systém napínania reťaze, ktorý zásadne znižuje nutnosť nastavovania reťaze.

Odporúčame používanie kolobežiek s inštalovaným sedadlom. Jazda so sedadlom zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrovaní. Je výškovo nastaviteľné a je použiteľné aj pre vyššie osoby.

Pre zvýšenie bezpečnosti jazdy má každá naša kolobežka z výroby namontovaný zvonček.

Pre uskladnenie či prepravu je kolobežku možné jednoducho a rýchlo zložiť stlačením páky. Trvá to len pár sekúnd. Kolobežku je vďaka možnosti zloženia možné naložiť do kufra auta a jednoducho transportovať.

Pre ľahšiu manipuláciu s kolobežkou je možné batérie jednoducho z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada batérií pripevnená jedným káblom s konektorom.

Ako náhradný diel si môžete zakúpiť externý nabíjací kábel, ktorý umožní nabíjať sadu batérií mimo kolobežku.

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto úkony:

 • kontrola správneho chodu/výkonu motora
 • napnutie / premazanie reťaze
 • nastavenie a kontrola brzdového systému
 • Záťažová kontrola predného a zadného odpruženia
 • kontrola správneho tlaku pneumatík
 • kontrola funkčnosti LED panelu a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti riadiacej jednotky a jazdných režimov
 • kontrola akumulátora a nabíjačky
 • kontrola osvetlenia a funkčnosti brzdového svetla atď.


Technické inovácie modelu Cruiser 1900 PLUS:

 • nové dvojité predné odpruženie s vyššou nosnosťou
 • nový systém napínania reťaze
 • nový systém uchytenia sedadlovej tyče v kolobežke
 • predné váhadlové odpruženie uložené v ložiskách
 • inovované prvky skladacieho systému
 • nová riadiaca jednotka s 3 režimami výkonu
 • vylepšená trakčná batéria pre dlhší dojazd a životnosť
 • nová kompaktná rýchlonabíjačka

 

Prečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generáce vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - väčšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

Odborný servis

- ak máte akékoľvek problémy, náš odborný servis je Vám k dispozícii
- naša firma sa špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity, z čoho vyplýva naša naprostá profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť aj zdanlivo neopraviteľné

Rýchle dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ho radi zašleme prepravnou službou za prijemný doplatok
- na predajni máme pripravené aj nastavené kolobežky k okamžitému odberu

Možnosť zakúpenia akéhokoľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má najširšiu ponuku náhradných dielov v Európe
- dlohodobo až 80% dielov vždy skladom
- najširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atď.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pre Vás naša firma aj naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť obrátiť sa na svojho predajcu za účelom servisu či kúpy dielov.

  

Prevádzka na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidečného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojími parametrami vyhláške)

 

Poznámka * - dojazd až 28 km / 1 nabitie pri váhovom zaťažení +/- 80 kg a pri použití ECO režimu v rovinatom teréne

 


 

Technické údaje

Max.nosnosť 120 kg
Doporučené max.zaťaženie do 110 kg
Max.rychlosť 45 km/h
Max.rychlosť Super ECO mode 25 km/h
Max.výkon 1900W
Max.výkon Super ECO mode cca. 800W
Dojazd na 1 nabitie (plný výkon) do 18 km *
Dojazd v Super ECO móde do 28 km *
Max.otáčky motora 4250 RPM
Batérie 4x12V 12Ah (576Wh) - olovené
Indikacia stavu batérií áno - na LED panely akcelerátora
Doba dobíjania 6 - 8 hodin
Nabíjačka áno - súčasť kolobežky 
Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo áno
Aktivácia/vypínanie klúčom áno
Predné odpruženie áno - dvojité, nastaviteľná tuhosť pruženia
Zadné odpruženie áno, nastavitelná tuhosť pruženia
Brzdy kotúčové
Pneumatiky 11,5" s terénným vzorkem / 11" cestná, značka CST
Riadidlá široká, výškovo nastavitelná (typ BMX)
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA'' 
Odnímateľné sedadlo áno (dá sa prikúpiť 19,90€)
Farba čierná
Hmotnosť kolobežky vr.batérií cca. 45 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 17,6 kg
Rozmery (D x Š x V) 122 x 35 x 114(47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 125 x 34 x 50 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovplyvnený váhou jazdca a profilom trasy