1 hodnotenie

Nitro scooters XE1200 Plus

Skladom (>5 ks)
Kód: XE1200P
Značka: Nitro scooters
€810 –13 % €699
Kategória: E kolobežky pre seniorov
Hmotnosť: 45 kg
Dojazd: do 25 km
Hmotnosť: 45 kg
Max.rýchlosť: 39 km/h
Max.výkon: 1200 W
Nosnosť: do 120 kg

Dvojité predné odpruženie - prispieva nesporne k zvýšeniu bezpečnosti jazdy a zdolávaniu rôzných nerovností. U oboch predných (aj zadných) pružín je možné nastaviť tuhosť pruženia

3 režimy výkonu - každý si nájde svoje ideálne nastavenie výkonu a max.rýchlosti kolobežky. Vďaka možnosti prepínania rôzných režimov môže túto kolobežku používať naozaj každý (deti, násťroční, dospelí aj napr. ľudia v dôchodkovom veku)

Značkové obutie - naša firma si potrpí na tie najlepšie dostupné komponenty! Preto naše kolobežky používajú výhradne značkové pneumatiky Kenda a CST. Od nekvalitných pneumatík používaných dnes lacnými kópiami sme dávno odstúpili z dôvodu veľmi zlej kvality a životnosti

Patentovaný set odnímateľného sedadla - len naša značka ponúka jedinečný funkčný systém, kde sa sedlová tyč pri jazde nijak nechveje a nehýbe sa do strán! Pokiaľ potrebujeme kolobežku zdvihnúť uchopením sedadlovej tyče, tak tá zostane zaaretovaná, pričom starý systém nijakú aretaciu sedadla smerom hore neriešil

Úplne nový systém napínania reťaze -  len u našej značky nájdete nový systém doťahovania reťaze. Starý systém vyžaduje pracné a časté nastavovanie, avšak nový systém celý proces zjednodušil a výsledkom je i násobne nižšia nutnosť doťahovania reťaze v rámci bežnej údržby stroja

 

Víac o modele Nitro scooters XE1200 PLUS

Elektrická kolobežka Nitro scooters XE1200 Turbo Plus je väčším súrodencom 36V modelu XE1000. Tento model má vyšší výkon a to predovšetkým vďaka 48V napätiu a silnej riadiacej jednotke - výsledkom je nameraný špičkový výkon 1200W! Tento model bez problémov uvezie osoby okolo 100 kg, ako po rovine tak v kopcoch. Kto chce zdolávať kopcovité terény a má hmotnosť nad 100 kg, mal by zvážiť zakúpenie silnejších modelov (napr.Cruiser 1900 / 2000 / 3000).

LED osvetlenie

Všetky elektrické kolobežky sú ponúkané s integrovaným predným a novým zadným LED svetlom.

V predu svietí 7 veľkých diód, vzadu diód šesť. Pri brzdení sa rovnako ako u motocyklov rozsvieti zadné brzdové svetlo (všetky diódy zdvojnásobia svoju svietivosť). Toto integrované osvetlenie značne zvyšuje bezpečnosť pri jazde.

Osvetlenie je napájané z batérie kolobežky, avšak vďaka technológii LED diód je spotreba prakticky nulová. Osvetlenie sa dá prípadne vypnúť a funkčné zostane len zadné brzdové svetlo.

Pneumatiky CST

Tento model ponúkame na pneumatíkách značky CST (popredný výrobca pneumatík pre štvorkolky). Použivame typ ALLROAD  -  všestranné 11,5" pneumatiky značky CST s dušou (vhodné pre užívateľov, ktorí jazdia aj mimo cesty)

Akcelerátor a prepínanie 3 režimov výkonu

Kapacitu batérie zobrazuje prehľadný LED panel umiestený vedľa akcelerátora (plynu), ktorý sa nachádza na pravej rukoväti.

3 farebné diódy zobrazujú aktuálny stav batérie a vďaka tomu sa dá odhadnúť, aký má kolobežka pred sebou dojazd. Pre rozjazd ľahko otočíte rukoväťou smerom k sebe a kolobežka sa dá plynulo do pohybu.

Jednou z noviniek je možnosť voľby medzi 3 výkonnostnými režimami. Základné prepínanie (Tlačidlo ECO/TURBO) je umíiestnené na akcelerátore. Stlačením červeného tlačidla aktivujeme ekonomický režim (ECO). Výkon motora sa automaticky zníži na približne 750W. Vďaka tomuto režimu môžete ušetriť bateriu a prejdete dlhšiu trasu na jedno nabitie. Ak je tlačitko vypnuté, kolobežka ide na plný 1200W výkon. Ak chcete znížiť výkon na približných 500W (vhodné pro začiatočníkov a deti, požičovne, starších užívateľov atd.), je možné previesť aktiváciu tzv. SUPER ECO režimu. Toto se vykonáva na riadiacej jednotke.

Inovované odpruženie celej kolobežky

Tento model je vybavený predným aj zadným odpružením. Významnou inováciou je pridanie ďalšej pružiny do prednej nápravy. Výsledkom je dokonalejšie odpruženie so zvýšenou bezpečnosťou. Pružiny dopĺňajú masívne bočnice v kombinácii s nami vyvinutým systémom vahadlového pruženia pomocou ložísk. Starý systém (uloženie na pevno), ktorý sa stále u neznačkových kolobežiek objavuje, bol veľmi problematický.

Tento nový systém (založený na princípe uloženia v ložiskách) nevyžaduje žiadné doťahovanie istiacich skrutiek, výsledkom je zamatovo ľahký chod pruženia! Tuhosť predných pružín môžete nastaviť podľa potrieb užívateľa (od mäkkého chodu po tuhší).

Zadné kĺbové odpruženie je zaistené dvomi mohutnými pružinami pre získanie maximálneho jazdného komfortu na nerovnostiach. Aj tu môžete  nastaviť tuhosť pruženia.

Brzdy & riadidlá

Široké racingové riadidlá sú základným predpokladom pre ľahké ovládanie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Pre zvýšenie bezpečia je na riadidlách BMX obal s mäkčeným podkladom. Riadidlá je možné v prípade potreby o niekoľko centimetrov znížiť.

Pravou rukou ovládame akcelerátor (plyn) a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako je to u motocyklov). Ľavou rukou ovládame páčku zadnej brzdy. Kto je zvyknutý na systém umiestnenia bŕzd ako na cestnom bicykli, radi vykonáme túto úpravu zdarma.

Brzdový systém každý rok vylepšujeme. Súčasné modely ponúkame už výhradne s kvalitnými cyklobrzdičmi, nerezovými kotúčmi a ťahu odolnými športovými páčkami. Cyklobrzdiče majú jednoduchý systém nastavovania a sú stabilnejšie než staršie typy brzdičov. Kolobežka dokáže vďaka inováciám zabrzdiť na pár metroch. Pre zvýšenie brzdného účinku sú inštalované doštičky tvrdšej zmesi.

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke.

Ostatné - odnímateľné sedadlo, zloženie kolobežky ...

Veľakrát nám bolo vytýkané, že sa kolobežka nedá dvihnúť uchopením za sedadlovú tyč a že sa sedadlová tyč po čase začne kývať. Na základe potrieb zákazníkov sme s výrobcom zapracovali na unikátnom a pomerne nákladnom systéme ukotvenia sedadlovej tyče do kolobežky. Výsledkom je sofistikovaný systém, kedy sa tyč sedla zasunie do kolobežky a dôjde k zaklapnutiu do aretovacieho systému. Sedadlo sa vďaka tomuto uchyteniu pri jazde ani nepohne. Pre vybratie sedadlovej tyče zošlapneme aretovaciu páku nohou a sedadlo vyberieme.

Ďalším bodom je napínanie reťaze. Tu nám bolo často vytýkané, že je nutné reťaz často doťahovať. Inovácia prináša úplne unikátny systém napínania reťaze, ktorý zásadne znižuje nutnosť nastavovania reťaze.

Odporúčame používanie kolobežiek s inštalovaným sedadlom. Jazda so sedadlom zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrovaní. Je výškovo nastaviteľné a použiteľné aj pre vyššie osoby.

Pre zvýšenie bezpečnosti jazdy má každá naša kolobežka z výroby namontovaný zvonček.

Pre uskladnenie či prepravu je možné kolobežku jednoducho a rýchlo zložiť stlačením páky. Zaberie to len pár sekúnd. Kolobežku je tak možné naložiť do kufra auta a jednoducho transportovať.

Pre ľahšiu manipuláciu s kolobežkou je možné batérie jednoducho z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada batérií pripevnená jedným káblom s konektorom.

Ako náhradný diel si môžete zakúpiť externý nabíjací kábel, ktorý umožní nabíjať sadu batérií mimo kolobežku.

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto úkony:

 • kontrola správneho chodu/výkonu motora
 • napnutie / premazanie reťaze
 • nastavenie a kontrola brzdového systému
 • záťažová kontrola predného a zadného odpruženia
 • kontrola správneho tlaku pneumatík
 • kontrola funkčnosti LED panelu a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti riadiacej jednotky a jazdných režimov
 • kontrola akumulátora a nabíjačky
 • kontrola osvetlenia a funkčnosti brzdového svetla atď.


Technické inovácie modelu XE1200 PLUS:

 • nové dvojité predné odpruženie s vyššou nosnosťou
 • nový systém napínania reťaze
 • nový systém uchytenia sedadlovej tyče v kolobežke
 • predné vahadlové odpruženie uložené v ložiskách
 • inovované prvky skladacieho systému
 • nová riadiaca jednotka s 3 režimami výkonu
 • vylepšená trakčná batéria pre dlhší dojazd a životnosť
 • nová kompaktná rýchlonabíjačka

 

Prečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generácie vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - väčšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

Odborný servis

- ak máte akékoľvek problémy, náš odborný servis je Vám k dispozícii
- naša firma se špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity, z čoho vyplýva naša naprostá profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť aj zdanlivo neopraviteľné

Rychlé dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ho radi zašleme prepravnou službou za príjemný doplatok
- na predajni máme pripravené nastavené kolobežky aj k okamžitému odberu

Možnosť zakúpenia akéhokoľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má najširšiu ponuku náhradných dielov v Európe
- dlhodobo až 80% dielov vždy skladom
- najširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atď.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pre Vás naša firma aj naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť obrátiť sa na svojho predajcu za účelom servisu či kúpy dielov.

Prevádzka na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidenčného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojimi parametrami vyhláške)

Poznámka * - dojazd až 25 km / 1 nabitie pri váhovom zaťažení +/- 75 kg a pri použití Super ECO režimu v rovinatom teréne

 


 

Technické údaje

Max.nosnosť 120 kg
Doporučené max.zaťaženie do 105 kg
Max.rýchlosť 39 km/h
Max.rýchlosť: Super ECO móde 25 km/h
Max.výkon 1200W
Max.výkon: Super ECO móde cca. 650W
Dojazd na 1 nabitie (plný výkon) do 15 km *
Dojazd v Super ECO modu do 25 km *
Max.otáčky motora 3000 RPM
Batérie 4x12V 12Ah (576Wh) - olovené
Indikacia stavu batérií áno - na LED panely akcelerátora
Doba dobíjania 6 - 8 hodin
Nabíjačka áno - soúčasť kolobežky 
Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo áno
Aktivacia/vypínanie kľúčom áno
Predné odpruženie ano - dvojité, nastaviteľná tuhosť pruženia
Zadné odpruženie áno, nastaviteľná tuhosť pruženia
Brzdy kotúčové
Pneumatiky 11,5" s terénnym vzorom / 11" cestné, značka CST
Riadidká široké, výškovo nastaviteľné (typ BMX)
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA'' 
Odnímateľné sedadlo áno (dá sa prikúpiť)
Farba čierna
Hmotnosť kolobežky vr.batérií cca. 45 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 17,6 kg
Rozmery (D x Š x V) 122 x 35 x 114(47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 125 x 34 x 50 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovlyvnený váhou jazdca a profilom trasy