2 hodnotenia

Nitro scooters Cruiser 1900 Plus Li-lon + sedačka

Dodanie: na objednávku cca 10 dní

Skladom (>5 ks)
Kód: C1900LILON
Značka: Nitro scooters
€1 838 –17 % €1 525
Kategória: Elektro kolobežky - Terénne
Hmotnosť: 36 kg
Dojazd: do 65 km
Hmotnosť: 36 kg
Max.rýchlosť: 45 km/h
Max.výkon: 1900 W
Nosnosť: do 120 kg

 

Dvojité predné odpruženie - prispievá nesporne k zvýšeniu bezpečnej jazdy a zdolávániu rôzných nerovností. U oboch predných (aj zadných) pružinách je možné nastaviť tuhosť pruženia

3 režimy výkonu - každý si najde svoje ideálnéí nastavenie výkonu a max.rychlosti kolobežky. Vďaka možnosti prepínania rôzných režimov môže túto kolobežku používať naozaj každý (dieťa, násťročný, dospelí aj napr.ludia v dôchodokovom veku)

Značkové obutie - naša firma si potrpí na tie najlepšie dostupné komponenty! Preto naše kolobežky používajúí výhradne značkové pneumatiky Kenda a CST. Od nekvalitných pneumatík používaných dnes lacnými kopiami sme dávno odstúpili z dôvodu velmi zlej kvality a životnosti

Patentovaný set odnímateľného sedadla - len naše značka ponúka jediný funkčný systém, kde sa sedlová tyč pri jazdě nijak nechveje a nehýbe sa do strán! Pokial potrebujeme kolobežku zdvihnúť uchopením sedadlové tyče, tak ta zostane zaaretována pričom starý systém nijakú aretaciu sedadla smerom horeu neriešil

Úplne nový systém napínania reťaze -  len u našej značky nájdete nový systém doťahovania reťaze. Starý systém vyžaduje pracné a časté nastavovanie, avšak nový systém celý proces zjednodušil a výsledkom je i násobne nižšia nutnosť doťahovania reťaze v rámci bežnej údržby stroja

Bezkartáčový motor a rekuperacia - bezkartáčový(bez uhlíkový) motor má lepšie vlastnosti ako klasický kartáčový mortor používaný u lacnejších modelov a rekuperacia pomáha s brzdením

Nadupaná Li-lon batéria s TOP kapacitou -  lithiová bateria s najväčšou kapacitou na trhu. V cene je rýchlonabíjačka 5A s ktorou batériu nabijete za približne 3 - 6 hodín.

 

Viac o Nitro scooters Cruiser 1900 Plus Li-Ion

Modelová rada CRUISER vychádza konštrukčne z rady XE1200, ale je tu použitý bezkartáčový motor s rekuperaciou. Modely Cruiser 1900 LiFePO4 používajú motory o nominálnom výkonu 1600W. Pre potrebné zvýšenie celkového výkonu inštalujeme nami vyvinutú riadiacú jednotku, ktorá dokáže vytvoriť výsledný špičkový výkon až 1900W!

Bezkartáčové(bez uhlíkové) motory majú tieto prednosti:

 • lepšia charakteristika točivého momentu k rýchlosti
 • vysoká dynamická reakce
 • vysoká účinnosť (cca. 95% !!!)
 • dlhá životnosť

Li-lon batérie novej generácie

Vybraný model kolobežky je dodávaný s novým typom Li-lon baterie o hodnotách 48V30Ah, s kapacitou 1440Wh. Dodávane batérie sú v najnovšom prevedení s hliníkovým obalom, velkou 100A poistkou a komunikačným portom pre možnosť balancovania baterie svojpomocne.

Vysoká kapacita batérie v kombinácii s bezkartáčovým motorom zaisťuje jeden z najdlhších dojazdov v našej ponuke. Doba nabíjania s dodávanou nabíjačkou (5A) je cca 3-6 hodín.

Dojazd elektrickej kolobežky určuje predovšetkým kapacita baterie ale tak isto aj váha jazdca, zvolený terén a aj správne nahustené preumatiky. Pri jazde na Eco režime (klesne výkon a max, rýchlosť) sa dá preisť s touto bateriou 55-65 km.

 

LED osvetlenie

Všetky elektrické kolobežky CRUISER 1900 sú ponúkané s integrovanými predným a novým zadným LED svetlom.

V predu svietí 7 veľkých diod, vzadu potom diod šesť. Pri brzdení sa rovnako ako u motocyklov rozsvietí zadné brzdové svetlo (všetky diody zdvojnásobí svoju svietivosť). Toto integrované osvetlenie značne zvyšuje bezpečnosť pri jazde.

Osvetlenie je napájené z batérií kolobežky, avšak vďaka technológii LED diod je spotreba prakticky nulová. Osvetlenie sa dá prípadne vypnúť a funkčné zostane len zadné brzdové svetlo.

Pneumatiky CST

Tento model ponúkame pneumatikách značky CST (predný výrobca pneumatík pre štvorkolky) vo verzii ALLROAD = všestranné 11,5" pneumatiky s dušou (vhodné pre užívateľov, ktorí jazdia aj mimo cesty).

Akcelerátor a prepínanie 3 režimov výkonu

Kapacitu baterií zobrazuje prehľadný LED panel umiestnený vedľa akcelerátora (plynu), ktorý sa nachádza na pravej rukoväti.

3 farebné diody zobrazujú aktuálný stav batérie a vďaka tomu sa dá odhadnúť aký má kolobežka pred sebou dojazd. Pre rozjazd lahkoe otočíte rukoväťou smerom k sebe a kolobežka sa plynule dá do pohybu.

Rekuperacia

Pojem rekuperacIA se nejčastjšiE skloňuje v spojitosti so súťažou Formule 1 pod názvom KERS - Kinetic Energy Recovery System.

Rekuperacia sa aktivuje po krátkom stlačení brzdovej páčky. Motor začne pribrzďovať a tím sa vytvára energie, ktorú motor vracia cez riadiacu jednotku do batérie. Účinnosť je max. cca. 4 - 5%. Nedá sa teda predpokladať, že vďaka systému Rekuperácie je možné navýšiť dojazd o viac ako približne 2-3 km.

Výhodou rekuperácie je nie len úspora energie, ale aj predĺženie životnosti batérie a brzdového systému.

Hlavné výhody:

 • prodloženie dojazdu najmä v členitom teréne
 • progresivný nárast brzdnej síly v závislosti na rýchlosti vozidla
 • odlahčenie brzdovému systému - zníženie opotrebenia brzd
 • znížené rizika pod-vybitia akumulátora

Upozorňujeme, že sa na trhu objavil subjekt, ktorý uvádza u svojho výrobku nezmyslne účinú rekuperaciu (60%). Takto vysoká rekuperacia nie je v žádnom prípade možná u elektrokolobežiek ani u elektroskutrov.. 

Inovované odpruženie celéj kolobežky

Tento model je vybavenýjak predným aj zadným odpružením. Významnou inovaciou je pridanie dalšej pružiny do prednej nápravy. Výsledkom je dokonalejšie odpruženie s zvýšenou bezpečnosťou. Pružiny doplňujú masivné bočnice v kombinácii s nami vyvinutým systémom vahadlového pruženia pomocou ložisk. Starý systém (uloženie na pevno), ktorý sa stále u neznačkových kolobežkách objavuje, bol velmi problematický.

Tento nový systém (založený na princípe uloženia v ložiskách) nevyžaduje žiadné doťahovánie istících skrutiek, výsledkom je sametovo lahký chod pruženia! Tuhosť predných pružin môžete nastaviť podla potrieb užívateľa (od mäkkého chodu po tuhžší).

Zadné klbové odpruženie je zaistené dvomi mohutnými pružinami pre získánie maximálného jazdného komfortu na nerovnostech. Môžete aj tu nastaviť tuhosť pruženia.

Brzdy & riadítka

Široké racingové riaditká sú základným predpokladom pre lahké ovládánie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Pre zvýšenie bezpečia je na ríditkách BMX obal s mäkčeným podkladom. Riaditka je možné v prípade potreby znížiť o pár centimetrov.

Pravou rukou ovládáme páčku plynu (akcelerátor) a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako je to u motocyklov). Lavou rukou ovládáme páčku zadnej brzdy. Kto je zvyknutý na systém umiestnenia brzd ako na cestnom bicykli tak radi vykonáme túto úpravu zdarma.

Brzdový systém každým rokom vylepšujeme. Súčastné modely ponúkame už výhradne s kvalitnými cyklobrzdičmi, nerezovými kotúčmi a ťahu odolnými športovými páčkami. Cyklobrzdiče majú jednoduchý systém nastavovania a sú viac stabilnejšie než staršie typy brzdičov. Kolobežka dokáže vďaka inovaciam zabrzdiť takmer na pár metroch. Pre zvýšenie brzdného účinku sú inštalováné dostičky tvrdšej zmesi.

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke.

Ostatné - odnímateľné sedadlo, zloženie kolobežky ...

Veľa krát nám bolo vytýkané, že sa za sedadlovú tyč nedá kolobežku uchytiť pre zdvihnutie a že sa sedadlová tyč po nejakej dobe začne kývaťt. Na základe potrieb zákazníkov sme s výrobcom zapracovali na unikátnom a pomerne nákladnom systéme ukotvenia sedadlovej tyče do kolobežky. Výsledkom je sofistikovaný systém, kedy sa tyč sedla zasunie do kolobežky a dôjde k zaklapnutiu do aretovacieho systému. Sedadlo sa vďaka tomuto uchyteniu pri jazde ani nepohne. Pre vybratie sedadlovej tyče zošlapneme aretovaciu páku nohou a sedadlo vyberieme.

Ďalším bodom je napínanie reťaze. Tu nám bolo často vytýkané, že je nutné reťaz často doťahovať. Inovácia prináša úplne unikátny systém napínania reťaze, ktorý znižuje zásadne nutnosť nastavovania reťaze.

Doporučujeme používanie kolobežiek s inštalovaným sedadloem. Jazda so sedadlom zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrovaní. Je výškovo nastaviteľné a je použiteľné aj pre vyššie osoby.

Pre zvýšenie bezpečnosti jazdy má každá naša kolobežka z výroby namontovaný zvonček.

Pre uskladnenie či prepravu je kolobežku jednoducho a rýchlo zložiť stlačením páky. Toto vyžaduje len pár sekund. Kolobežku je vďaka možnosti zloženia naložiť do kufra auta a jednoducho transportovat.

Pre lahšiu manipuláciu s kolobežkou je možné baterie jednoducho z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada baterií pripevnená jedným kablom s konektorom.

Ako náhradný diel si môžete zakúpiť externý nabíjecí kábel Li-Ion, ktorý dovolí nabíjať sadu batérií mimo kolobežku.

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto úkony:

 • kontrola správného chodu/výkonu motora
 • napnutie / promazanie reťaze
 • nastavenie a kontrola brzdového systému
 • Záťažová kontrola predného a zadného odpruženia
 • kontrola správného tlaku pneumatik
 • kontrola funkčnosti LED panelu a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti raidiacej jednotky a jazdných režimov
 • kontrola akumulátora a nabíjačky
 • kontrola osvetlenia a funkčnosti brzdového svetla atď.


Technické inovacie modelu Cruiser 1900 PLUS Li-Ion:

 • nové dvojité predné odpruženie s vyššou nosnosťou
 • nový systém napínánia reťaze
 • nový systém uchytenia sedadlovej tyče v kolobežke
 • predné vahadlové odpruženie uložené v ložiskách
 • inovované prvky skládacieho systému
 • nová riadiaca jednotka s 3 režimamy výkonu
 • prémiové Li-Ion batérie pre dlhší dojazd a životnosť
 • nová kompaktná rýchlo nabíjačkaPrečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generáce vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - vätšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

Odborný servis

- mátei aké koľvek problémi náš odborný servis je Vám k dispozícii
- naša firma se špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity z čoho vyplýva naša naprostá profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť i zdánlivo neopraviteľné

Rychlé dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ich radi zašleme prepravnou službou za prijemný doplatok
- na predajni máme pripravené nastavené kolobežky aj k okamžitému odberu

Možnosť zakoúpenia akého koľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má nejširší ponuku náhradných dielov v Evrope
- dlohodobo až 80% dielov vždy skladom
- nejširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atď.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pro Vás naša firma i naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť sa obrátiť na svojho predajca za účelom servisu či kúpe dielov.

  

Prevadzka na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidenčného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojími parametrami vyhláške)

 

Poznámka * - dojazd až 65 km / 1 nabitie pri váhovom zaťažení +/- 80 kg a pri použití ECO režimu v rovinatom teréne

 


 

Technické údaje

Max.nosnosť 120 kg
Doporučené max.zaťaženie do 115 kg
Max.rýchlosť 45 km/h
Max.rýchlosť: Super ECO móde 25 km/h
Max.výkon 1900W
Max.výkon: Super ECO móde cca. 1000W
Dojazd na 1 nabitie (plný výkon) do 35 km *
Dojazd na 1 nabitie (Super Eco režim) do 65 km *
Max.otáčky motora 4650 RPM
Batérie 48V 30Ah Li-lon (1440Wh)
Indikacia stavu batérií áno - na LED panely akcelerátora
Doba dobíjania 6 - 8 hodín
Nabíjačka áno - súčasť kolobežky (5A)
Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo áno
Aktivacia/vypínanie kľúčom áno
Predné odpruženie áno - dvojité, nastaviteľná tuhosť pruženia
Zadné odpruženie áno, nastavitelná tuhosť pruženia
Brzdy kotúčové
Pneumatiky 11,5" terénny vzor
Riaditká široké, výškovo nastaviteľné (typ BMX)
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA'' 
Odnímatelné sedadlo áno (možné prikúpiť 19,90€)
Farba černa
Hmotnosť kolobežky vr.batérií cca. 39 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 8,2 kg
Rozmery (D x Š x V) 120 x 34 x 113(47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 125 x 34 x 50 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovplyvnený váhou jazdca a profilom trasy