1 hodnotenie

Cruiser 1900 Plus LiFePO4 + v cene sedačka

Dodanie: na objednávku cca 10 dní

Skladom (>5 ks)
Kód: C1900LI4P
Značka: Nitro scooters
€1 579 –16 % €1 320
Kategória: E kolobežky pre seniorov
Hmotnosť: 36 kg
Dojazd: do 50 km
Hmotnosť: 36 kg
Max.rýchlosť: 45 km/h
Max.výkon: 1900 W
Nosnosť: do 120 kg

Dvojité predné odpruženie - prispievá nesporne k zvýšeniu bezpečnej jazdy a zdolávaniu rôzných nerovností. U oboch predných (aj zadných) pružinách je možné nastaviť tuhosť pruženia

3 režimy výkonu - každý si nájde svoje ideálnéí nastavenie výkonu a max.rychlosti kolobežky. Vďaka možnosti prepínania rôzných režimov môže túto kolobežku používať naozaj každý (dieťa, násťročný, dospelí aj napr.ľudia v dôchodokovom veku)

Značkové obutie - naša firma si potrpí na tie najlepšie dostupné komponenty! Preto naše kolobežky používajúí výhradne značkové pneumatíky Kenda a CST. Od nekvalitných pneumatik používaných dnes lacnými kopiami sme dávno odstúpili z dôvodu velmi zlej kvality a živostnosti

Patentovaný set odnímateľného sedadla - len naše značka ponúka jediný funkčný systém, kde sa sedlová tyč pri jazdě nijak nechveje a nehýbe sa do strán! Pokiaľ potrebujeme kolobežku zdvihnúť uchopením sedadlové tyče, tak ta zostane zaaretována pričom starý systém nijakú aretáciu sedadla smerom horeu neriešil

Úplne nový systém napínania reťaze -  len u našej značky najdete nový systém doťahovania reťaze. Starý systém vyžaduje pracné a časté nastavovanie, avšak nový systém celý proces zjednodušil a výsledkom je i násobne nižšia nutnosť doťahovania reťaze v rámci bežnej údržby stroja

Bezkartáčový motor a rekuperácia - bezkartáčový(bez uhlíkový) motor má lepšie vlastnosti ako klasický kartáčový mortor používaný u lacnejších modelov a rekuperacia pomáha s brzdením

Kvalitná LiFePo4 batéria -  nesporne najkvalitnejší druh lithiovej batérie je typ LiFePo4. Táto batéria zaručuje dlhý dojazd, nižšiu hmotnosť a predevšetkým niekolkonásobne vyššia životnosť oproti oloveným sadám. Cca 5-6x.

 

Viac o Nitro scooters Cruiser 1900 Plus LiFePO4

Modelová rada CRUISER vychádza konstrukčne z rady XE1200, ale je tu použitý bezkartáčový motor s rekuperáciou. Modely Cruiser 1900 LiFePO4 používajú motory o nominálnom výkonu 1600W. Pre potrebné zvýšenie celkového výkonu inštalujeme nami vyvinutú riadiacu jednotku, ktorá dokáže vytvoriť výsledný špičkový výkon až 1900W!

Bezkartáčové(bez uhlíkové) motory majú tieto prednosti:

 • lepšia charakteristika točivého momentu k rýchlosti
 • vysoká dynamická reakce
 • vysoká účinnosť (cca. 95% !!!)
 • dlhá životnosť

LiFePo4 batérie novej generácie

Vybraný model kolobežky je dodávaný s novým typom LiFePO4 batérie o hodnotách 48V 20Ah, s kapacitou 960Wh. Dodávane baterie sú v najnovšom prevedení s hliníkovým obalom, velkou 100A poistkou a komunikačným portom pre možnosť balancovania baterie svojpomocne.

Vysoká kapacita batérie v kombinácii s bezkartáčovým motorom zaisťuje jeden z najdlhších dojazdov v našej ponuke. Doba nabíjania s dodávanou nabíjačkou je cca 4-10 hodín.

Dojazd elektrickej kolobežky určuje predovšetkým kapacita baterie ale tak isto aj váha jazdca, zvolený terén a aj správne nahustené preumatiky. Pri jazde v Eco režime (klesne výkon a max, rýchlosť) sa dá preisť s touto bateriou 45-50 km.

 

LED osvetlenie

Všetky elektrické kolobežky CRUISER 1900 sú ponúkané s integrovanými predným a novým zadným LED svetlom.

V predu svietí 7 veľkých diod, vzadu potom diod šesť. Pri brzdení sa rovnako ako u motocyklov rozsvietí zadné brzdové svetlo (všetky diody zdvojnásobí svoju svietivosť). Toto integrované osvetlenie značne zvyšuje bezpečnosť pri jazde.

Osvetlenie je napájané z batérií kolobežky, avšak vďaka technologii LED diod je spotreba prakticky nulová. Osvetlenie sa dá prípadne vypnúť a funkčné zostane len zadné brzdové svetlo.

Pneumatiky - výber z dvoch typov

Tento model ponúkame na dvoch typoch pneumatík značky CST (predný výrobca pneumatík pre štvorkolky).

ALLROAD  -  všestranné 11,5" pneumatiky značky CST s dušou (vhodné pro uživateľov, ktorí jazdia aj mimo cesty) - nejoblúbenejší typ pneu

CITY cestné 11" pneumatiky značky CST s dušou (vhodné predovšetkým na rovný mestský povrch)

Akcelerátor a prepínanie 3 režimov výkonu

Kapacitu baterií zobrazuje prehladný LED panel umiestený vedľa akcelerátora (plynu), ktorý sa nachádza na pravej rukoväti.

3 farebné diódy zobrazujú aktuálný stav batérie a vďaka tomu sa dá odhadnúť aký má kolobežka pred sebou dojazd. Pre rozjazd ľahko otočíte rukoväťou smerom k sebe a kolobežka sa plynule dá do pohybu.

Rekuperacia

Pojem rekuperacIA se nejčastjšiE skloňuje v spojitosti so súťažou Formule 1 pod názvom KERS - Kinetic Energy Recovery System.

Rekuperacia sa aktivuje po krátkom stlačení brzdovej páčky. Motor začne pribrzďovať a tím sa vytvára energie, ktorú motor vracia cez riadiacu jednotku do batérie. Účinnosť je max. cca. 4 - 5%. Nedá sa teda predpokládať, že vďaka systému Rekuperácie je možné navýšiť dojazd o viac ako približne 2-3 km.

Výhodou rekuperácie je nie len úspora energie, ale aj predĺženie životnosti batérie a brzdového systému.

Hlavné výhody:

 • prodloženie dojazdu najmä v členitom teréne
 • progresivny nárast brzdnej síly v závislosti na rýchlosti vozidla
 • odľahčenie brzdovému systému - zníženie opotrebenia bŕzd
 • znížené rizika pod-vybitia akumulátora

Upozorňujeme, že sa na trhu objavil subjekt, ktorý uvádza u svojho výrobku nezmyslne účinú rekuperaciu (60%). Takto vysoká rekuperacia nie je v žádnom prípade možná u elektrokolobežiek ani u elektroskútrov.. 

Inovované odpruženie celéj kolobežky

Tento model je vybavený ako predným aj zadným odpružením. Významnou inovaciou je pridanie ďalšej pružiny do prednej nápravy. Výsledkom je dokonalejšie odpruženie s zvýšenou bezpečnosťou. Pružiny doplňujú masivné bočnice v kombinácii s nami vyvinutým systémom vahadlového pruženia pomocou ložisiek. Starý systém (uloženie na pevno), ktorý sa stále u neznačkových kolobežkách objavuje, bol veľmi problematický.

Tento nový systém (založený na principe uloženia v ložiskách) nevyžaduje žiadné doťahovánie istících skrutiek, výsledkom je sametovo ľahký chod pruženia! Tuhosť predných pružin môžete nastaviť podľa potrieb uživateľa (od mäkkého chodu po tuhžší).

Zadné klbové odpruženie je zaistené dvomi mohutnými pružinami pre získánie maximálného jazdného komfortu na nerovnostech. Môžete aj tu nastaviť tuhosť pruženia.

Brzdy & riadídka

Široké racingové riadidka sú základným predpokladom pre ľahké ovládánie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Pre zvýšenie bezpečia je na ríadidkách BMX obal s mäkčeným podkladom. Riadidka je možné v prípade potreby znížiť o pár centimetrov.

Pravou rukou ovládáme páčku plynu (akcelerátor) a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako je to u motocyklov). Lavou rukou ovládáme páčku zadnej brzdy. Kto je zvyknutý na systém umiestnenia brzd ako na cestnom bicykli tak radi vykonáme túto úpravu zdarma.

Brzdový systém každým rokom vylepšujeme. Súčastné modely ponúkame už výhradne s kvalitnými cyklobrzdičmi, nerezovými kotúčmi a ťahu odolnými športovými páčkami. Cyklobrzdiče majú jednoduchý systém nastavovania a sú viac stabilnejšie než staršie typy brzdičov. Kolobežka dokáže vďaka inováciam zabrzdiť takmer na pár metroch. Pre zvýšenie brzdného účinku sú inštalované doštičky tvrdšej zmesy.

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke.

Ostatné - odnímateľné sedadlo, zloženie kolobežky ...

Veľa krát nám bolo vytýkané, že sa za sedadlovú tyč nedá kolobežku uchytiť pre zdvihnutie a že sa sedadlová tyč po nejakej dobe začne kývaťt. Na základe potrieb zákazníkov sme s výrobcom zapracovali na unikátnom a pomerne nákladnom systéme ukotvenia sedadlovej tyče do kolobežky. Výsledkom je sofistikovaný systém, kedy sa tyč sedla zasunie do kolobežky a dôjde k zaklapnutiu do aretovacieho systému. Sedadlo sa vďaka tomuto uchyteniu pri jazde ani nepohne. Pre vybratie sedadlovej tyče zošlapneme aretovaciu páku nohou a sedadlo vyberieme.

Ďalším bodom je napínanie reťaze. Tu nám bolo často vytýkané, že je nutné reťaz často doťahovať. Inovácia prináša úplne unikátny systém napínania reťaze, ktorý znižuje zásadne nutnosť nastavovania reťaze.

Doporučujeme použivanie kolobežiek s inštalovaným sedadloem. Jazda so sedadlom zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrovaní. Je výškovo nastaviteľné a je použiteľné aj pre vyššie osoby.

Pre zvýšenie bezpečnosti jazdy má každá naša kolobežka z výroby namontovaný zvonček.

Pre uskladnenie či prepravu je kolobežku jednoducho a rýchlo zložiť stlačením páky. Toto vyžaduje len pár sekund. Kolobežku je vďaka možnosti zloženia naložiť do kufra auta a jednoducho transportovať.

Pre lahšiu manipuláciu s kolobežkou je možné batérie jednoducho z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada baterií pripevnená jedným kablom s konektorom.

Ako náhradný diel si môžete zakúpiť externý nabíjací kábel, ktorý dovolí nabíjať sadu batérií mimo kolobežku.

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto úkony:

 • kontrola správneho chodu/výkonu motora
 • napnutie / promazanie reťaze
 • nastavenie a kontrola brzdového systému
 • Záťažová kontrola predného a zadného odpruženia
 • kontrola správneho tlaku pneumatík
 • kontrola funkčnosti LED panelu a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti raidiacej jednotky a jazdných režimov
 • kontrola akumulátora a nabíjačky
 • kontrola osvetlenia a funkčnosti brzdového svetla atď.


Technické inovacie modelu Cruiser 1900 PLUS LIFEPO4:

 • nové dvojité predné odpruženie s vyššou nosnosťou
 • nový systém napínánia reťaze
 • nový systém uchytenia sedadlovej tyče v kolobežke
 • predné vahadlové odpruženie uložené v ložiskách
 • inovované prvky skládacieho systému
 • nová riadiaca jednotka s 3 režimamy výkonu
 • premiové LiFePO4 batérie pre dlhší dojazd a životnosť
 • nová kompaktná rýchlo nabíjačka

 

Prečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generáce vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - vätšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

Odborný servis

- mátei aké koľvek problémi náš odborný servis je Vám k dispozicii
- naša firma se špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity z čoho vyplýva naša naprostá profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť i zdánlivo neopraviteľné

Rychlé dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ich radi zašleme prepravnou službou za prijemný doplatok
- na predajni máme pripravené nastavené kolobežky aj k okamžitému odberu

Možnosť zakoúpenia akého koľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má nejširší ponuku náhradných dielov v Evrope
- dlohodobo až 80% dielov vždy skladom
- nejširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atď.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pro Vás naša firma i naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť sa obrátiť na svojho predajca za účelom servisu či kúpe dielov.

  

Prevadzka na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.464/2009 Z.z. §23,§25. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidečneho čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojimi parametrami vyhláške)

 

Poznámka * - dojazd až 50 km / 1 nabitie pri váhovom zaťažení +/- 80 kg a pri použití ECO režimu v rovinatom teréne

 


 

Technické údaje

Max.nosnosť 120 kg
Doporučené max.zaťaženie do 115 kg
Max.rýchlosť 45 km/h
Max.rýchlosť: Super ECO móde 25 km/h
Max.výkon 1900W
Max.výkon: Super ECO móde cca. 1000W
Dojazd na 1 nabitie (plný výkon) do 28 km *
Dojazd na 1 nabitie (Super Eco režim) do 50 km *
Max.otáčky motora 4650 RPM
Batérie 48V 20Ah LiFePo4 (960Wh)
Indikacia stavu batérií áno - na LED panely akcelerátora
Doba dobíjania 6 - 8 hodín
Nabíjačka áno - súčssť kolobežky 
Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo áno
Aktivacia/vypínánie kľúčom áno
Predné odpruženie áno - dvojité, nastaviľelná tuhosť pruženia
Zadné odpruženie áno, nastaviteľná tuhosť pruženia
Brzdy kotúčové
Pneumatiky 11,5" terénny vzor
Riadidká široké, výškovo nastaviteľné (typ BMX)
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA'' 
Odnímatelné sedadlo áno (možné prikúpiť 19,90€)
Farba černa
Hmotnosť kolobežky vr.batérií cca. 39 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 8,2 kg
Rozmery (D x Š x V) 120 x 34 x 113(47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 125 x 34 x 50 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovplyvnený váhou jazdca a profilom trasy