2 hodnotenia

Nitro scooters Cruiser 2000 Gold Plus Li-lon+ sedačka

Dodanie na objednávku do 10 dní

Skladom (>5 ks)
Kód: C2000GP3
Značka: Nitro scooters
€1 964 –15 % €1 666
Kategória: Elektro kolobežky - Terénne
Hmotnosť: 49 kg
Dojazd: do 80 km
Hmotnosť: 44 kg
Max.rýchlosť: 45 km/h
Max.výkon: 2000 W
Nosnosť: do 120 kg

Elektrická kolobežka Cruiser 2000 Gold Plus Li-lon Extra

Ide o novú generáciu veľmi obľúbenej 60V kolobežky Cruiser 2000 a veľkou batériou novej generácie! Tento model patrí k najspoľahlivejším elektrickým kolobežkám na trhu - s úplne minimálnou poruchovosťou, minimálnou potrebou údržby, skvelé jazdné vlastnosti. Nedá sa porovnávať s podobne vyzerajúcimi low-end kolobežkami či už starej koncepcie ale ani s inými značkami, ktoré sú podobné dostupné na trhu.   

Edícia GOLD - pre tých, čo sa chcú odlíšiť, je tu typ GOLD. Okrem zlatých brzdičov a zadných pružín ponúka táto limitovaná edícia aj elektrický klaksón a veľmi výkonné predné svetlo s funkciou blikania a dreveným stupákom.

Hlavné rysy modelovej rady Cruiser 2000 s batériou Li-lon 31,2Ah

Chytrá Li-lon batéria - kolobežka má novú generáciu Li-lon batérie s hliníkovým obalom a komunikačným portom, pre možnosť balansovania batérie bez nutnosti rozobratia článkov. Vďaka kapacite 60V 31,2Ah(1872Wh) s kolobežkou dôjdete naozaj ďaleko.... Batéria je naviac osadená silnou poistkou a masívnou kabelážou! súčasťou dodávky je kompaktná rýchlonabíjačka, nabíjanie trvá približne 4-10 hodín (podľa stavu vybitia batérie)

Nové predné odpruženie - prispieva nesporne k zvýšeniu bezpečnosti jazdy a zdolávaniu rôznych nerovností

2 režimy výkonu - každý si nájde svoje ideálne nastavenie výkonu a max. rýchlosti kolobežky. Vďaka možnosti prepínania rôznych režimov môže tuto kolobežku používať naozaj každý (od násťročných až po seniorov)

Značkové obutie - naša firma si potrpí na tie najlepšie dostupné komponenty! Preto naše kolobežky používajú výhradne značkové pneumatiky Kenda a CST. Od nekvalitných pneumatík používaných dnes lacnými kópiami sme dávno ustúpili z dôvodu veľmi zlej kvality a životnosti

60V - vďaka napätiu 60V dokáže model Cruiser 2000 aj na olovené batérie prejsť viac ako 30 km. Vyššie napätie znamená nižšiu spotrebu energie.


Viac o Nitro scooters Cruiser 2000 GOLD 

Modelová rada Cruiser 2000 je novinkou v ponuke dospeláckych elektro kolobežiek. Základ je podobný ostatným typom ako je napríklad Cruiser 1900. Aj tu je použitý bezkartáčovy BLDC motor, ale model Cruiser 2000 pracuje na 60V, čo zaručuje vysoký výkon a nižšiu spotrebu energie.

Bezkartáčove motory (brushless - bezuhlíkové) sa vyznačujú predovšetkým nižšou spotrebou, dlhou životnosťou a minimálnou stratou výkonu v porovnaní s kartáčovými (uhlíkovými) motormi rady "XE."

Bezkartáčove (bezuhlíkové) motory majú tieto výhody:

 • lepšia charakteristika točivého momentu k rýchlosti
 • vysoká dynamická reakcia
 • vysoká účinnosť (cca. 95% !!!)
 • dlhá životnosť
 • LED osvetlenie

Všetky elektrické kolobežky Cruiser 2000 sú ponúkané s integrovaným predným a zadným LED svetlom. Integrované osvetlenie značne zvyšuje bezpečnosť pri jazde.

Osvetlenie je napájané z batérií kolobežky, ale vďaka technológii LED diód je spotreba prakticky nulová. Osvetlenie je možné vypnúť.

Pneumatiky

Tento model ponúkame len na pneumatikách ALLROAD, ide o všestranné 11,5" pneumatiky s dušou (vhodné pre užívateľov, ktorí jazdia aj mimo cesty).

Akcelerátor

Kapacitu batérií zobrazuje prehľadný LED panel umiestený vedľa akcelerátora (plynu), ktorý sa nachádza na pravej rukoväti.

Prehľadné diódy zobrazujú aktuálny stav batérie a vďaka tomu viete odhadnúť, aký má kolobežka pred sebou dojazd. Pre rozjazd stačí, keď ľahko otočíte rukoväťou smerom k sebe a kolobežka sa plynulo dá do pohybu.

Rekuperácia - samodobíjanie

Pojem rekuperácia sa najčastejšie skloňuje v spojitosti so súťažami Formule 1 pod názvom KERS - Kinetic Energy Recovery System.

Rekuperácia sa aktivuje po krátkom stlačení brzdovej páčky. Motor začne pribrzďovať, a tým sa vytvára energia, ktorú motor navracia cez riadiacu jednotku do batérie. Účinnosť je max. cca. 4 - 5%. Nie je teda možné predpokladať, že vďaka systému rekuperácie sa dá navýšiť dojazd o viac ako približne 3 km.

Výhodou rekuperácie je nie len úspora energie, ale aj predĺženie životnosti batérie a brzdového systému.

Hlavné výhody:

 • predĺženie dojazdu najmä v členitom teréne
 • progresívny nárast brzdnej sily v závislosti na rýchlosti vozidla
 • odľahčenie brzdovému systému - zníženie opotrebenia bŕzd
 • zníženie rizika vybitia akumulátorov

Upozorňujeme, že sa na trhu objavil subjekt, ktorý uvádza pri svojom výrobku nezmyselne účinú rekuperáciu (60%). Takto vysoká rekuperácia nie je v žiadnom prípade možná u elektrokolobežiek ani u elektroskútrov...

Odpruženie

Tento model je vybavený predným aj zadným odpružením. Predné odpruženie prešlo tento rok inováciou. Došlo k výmene prednej pružiny za masívnejší a odolnejší typ. Aj tu sú použité masívne bočnice, ktoré v kombinácii s novou prednou pružinou zaisťujú bezpečnú prevádzku stroja.

Predné vahadlové pruženie funguje pri našej značke na princípe uloženia v ložiskách - tzn. minimálnu potrebu doťahovania istiacich skrutiek, ľahký chod pruženia!

Zadné kĺbové odpruženie je zaistené dvomi mohutnými pružinami pre získanie maximálneho jazdného komfortu na nerovnostiach. Zadné pružiny je možné nastaviť na potrebnú tuhosť.

Brzdy & riadidlá

Široké racingové riadidlá sú základným predpokladom pre ľahké ovládanie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Pre zvýšenie bezpečia je na riadidlách BMX obal s mäkčeným podkladom. Riadidlá je možné v prípade potreby znížiť o niekoľko centimetrov.

Pravou rukou ovládame plyn (akcelerátor) a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako je to pri motocykloch). Ľavou rukou ovládame páčku zadnej brzdy. Kto je zvyknutý na systém umiestnenia bŕzd ako na cestnom bicykli, takúto úpravu radi vykonáme zdarma.

Brzdový systém každým rokom vylepšujeme. Súčasné modely ponúkame už výhradne s kvalitnými cyklobrzdičmi, nerezovými kotúčmi a ťahu odolnými športovými páčkami. Cyklobrzdiče majú jednoduchý systém nastavovania a sú stabilnejšie ako staršie typy brzdičov. Kolobežka dokáže vďaka inováciám zabrzdiť takmer na pár metroch. Pre zvýšenie brzdného účinku sú inštalované doštičky tvrdšej zmesi.

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke.

Ostatné

Model Cruiser 2000 ako jediný používa ako kryt batérie drevenú dosku (nazývame ju "stupák"). Vďaka najväčšiemu telu z celej ponuky (telo musí schovať 5 batérií) je použitie plastového stupáku nemožné. Drevená doska príjemne dopĺňa celkovo pôsobivý design tejto kolobežky.

Použitie odnímateľného sedadla zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrovaní. Je výškovo nastaviteľné a  použiteľné aj pre vyššie osoby. Rozhodne ho odporúčame pri elektrických kolobežkách používať.

Pre zvýšenie bezpečnosti jazdy má každá naša kolobežka z výroby namontovaný zvonček.

Pre uskladnenie či prevoz kolobežku jednoducho a rýchlo zložíte ľahkým stlačením páčky. Trvá to len pár sekúnd. Pre ľahšiu manipuláciu s kolobežkou, môžete batérie jednoducho z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada batérií pripevnená jedným káblom s konektorom.

Ako náhradný diel si môžete zakúpiť externý nabíjací kábel, ktorý umožní nabíjať sadu batérií mimo kolobežku.

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto úkony:

 • kontrola správneho chodu/výkonu motora
 • nastavenie a kontrola brzdového systému
 • nastavenie predného odpruženia vr. kontroly prepäťovej matice
 • nastavenie zadného kĺbového odpruženia
 • kontrola tlaku pneumatík
 • kontrola funkčnosti LED panelu a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti riadiacej jednotky
 • kontrola osvetlenia a funkčnosti brzdového svetla atď.

Technické inovácie modelu Cruiser 2000 GOLD Li-lon Extra:

 • nová predná pružina s lepšou funkčnosťou
 • predné vahadlové odpruženie uložené v ložiskách - ľahký chod!
 • inovovaný skladací systém
 • nová riadiaca jednotka - typ BLDC s ochranou preťaženia
 • nový systém Rekuperácie
 • nová silná batéria Li-lon 60V31,2Ah s hliníkovým obalom a kom. portom
 • inovované cyklo brzdiče značky J.A.K. - minimálna potreba nastavovania
 • nová kompaktná rýchlonabíjačka

Nitro scooters má ako jediná značka na trhu okrem 2-ročnej záruky zabezpečený aj pozáručný servis!

Prečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generácie vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - väčšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

Odborný servis

- ak máte akékoľvek problémy, náš odborný servis je Vám k dispozícii
- naša firma sa špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity, z čoho vyplýva naša naprostá profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť aj zdanlivo neopraviteľné

Rýchle dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ho radi zašleme prepravnou službou za príjemný doplatok
- na predajni máme pripravené aj nastavené kolobežky k okamžitému odberu

Možnosť zakúpenia akéhokoľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má najširšiu ponuku náhradných dielov v Európe
- dlhodobo až 80% dielov vždy skladom
- najširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atď.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pre Vás naša firma aj naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť obrátiť sa na svojho predajcu za účelom servisu či kúpy dielov.

  

Prevádzka na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia, bez povinného poistenia a evidečného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojími parametrami vyhláške)

Poznámka* - dojazd až 80 km / 1 nabitie pri váhovom zaťažení +/- 80 kg a pri použití ECO režimu v rovinatom teréne

 


 

Technické údaje

Max. nosnosť 120 kg
Doporučené max. zaťaženie do 110 kg
Max. rýchlosť 45 km/h
Max. rýchlosť ECO móde 25 km/h
Max. výkon 2000W
Max. výkon ECO móde cca. 1000W
Dojazd na 1 nabitie (plný výkon) do 35 km *
Dojazd v Super ECO módu do 80 km *
Max. otáčky motora 4600 RPM
Batérie 60V 31,2Ah (1872Wh) - Li-lon
Indikácia stavu batérií áno - na LED panely akcelerátora
Doba dobíjania 6 - 10 hodín
Nabíjačka

áno - súčasť kolobežky 

Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo áno
Aktivácia/vypínanie kľúčom áno
Predné odpruženie áno - nový typ
Zadné odpruženie áno
Brzdy kotúčové
Pneumatiky 11" nebo 11,5" s terénnym vzorom
Riaditká široké, výškovo nastaviteľné (typ BMX)
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA'' 
Odnímateľné sedadlo áno (dá sa prikúpiť 19,90€)
Farba čierna
Hmotnosť kolobežky vr. batérií cca. 44 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 7,8 kg
Rozmery (D x Š x V) 122 x 35 x 114(47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 125 x 34 x 50 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovplyvnený váhou jazdca a profilom trasy