2 hodnotenia

Nitro scooters XE1000 Plus SLHC V2 + sedačka v cene

Max. rýchlosť 25km/h Dodanie na objednávku

Skladom (>5 ks)
Kód: XE1000SLHC
€757 –17 % €626
Kategória: Elektrické kolobežky
Hmotnosť: 37 kg
Batéria olovo: 36V12Ah 432Wh
Dojazd: do 23 km
Max. rýchlosť: 25 km/h
Max.výkon: 1000W
Nostnosť: do 100kg

 

Elektrokolobežka XE1000 Plus SLHC V2

Predstavujeme najnovšiu generáciu modelovej rady XE1000 - prevedenie SLHC V2. Je to nový upgrade modelu XE1000 Plus našej ponuky, kolobežka má nový typ predného odpruženia a úplne nový reťazový prevod, ktorý má lepší ťah napríklad do kopca. Jedná sa o legálnu elektrokolobežku pre použitie na komunikáciách, max. rýchlosť kolobežky je 25km/h.

Tento model môžeme odporučiť pre jedincov s hmotnosťou do max. 100 kg. Pokiaľ bude kolobežka jazdiť i v kopcovitom teréne, tak osobám s vyššou váhou cca. 90 kg odporúčame vybrať si zo silnejších modelov našej ponuke. 


Nové dvojité predné odpruženie - prispieva nesporne k zvýšeniu bezpečnej jazdy a prekonávaniu rôznych nerovností. U predných i zadných tlmičov je možné nastaviť tuhosť pruženia

3 režimy výkonu - každý si nájde svoje ideálne nastavenie výkonu a max. rýchlosti kolobežky. Vďaka možnosti prepínania rôznych režimov môžete túto kolobežku používať naozaj každý (dieťa, násťročný, dospelí i napr. ľudia v dôchodkovom veku)

Značkové obutie - naša firma si potrpí na tie najlepší dostupné komponenty! Preto naše kolobežky používajú výhradne značkové pneumatiky Kenda a CST. Od nekvalitných pneumatík sme dávno upustili.

Úplne nový systém napínania reťaze -  len u nás sa nebudete trápiť s častým nastavovaním reťaze.

 

Bližší popis kolobežky XE1000 PLUS SLHC V2

LED osvetlenie

Všetky elektrické kolobežky sú ponúkané s integrovaným predným a novým zadným, LED svetlom.

Vpredu svieti 7 veľkých diód, vzadu je diód šesť. Pri brzdení sa rovnako ako u motocykloch rozsvieti zadné brzdové svetlo (všetky diódy zdvojnásobujú svoju svietivosť). Toto integrované osvetlenie značne zvyšuje bezpečnosť pri jazde.

Osvetlenie je napájané z batérie kolobežky, avšak vďaka technológii LED diód je spotreba prakticky nulová. Osvetlenie ide prípadne vypnúť a funkčné zostane len brzdové svetlo.


Batérie

Vybraný model kolobežky je dodávaní s 36V 12Ah olovenou batériou s kapacitou 432Wh (sada obsahuje 3 ks 12V článkov). Súčasťou dodávky je aj kompaktná nabíjačka. Nabíjanie trvá približne 4-8 hodín (podľa stavu vybitia batérie), nabíjačka sa zapojuje do bežnej zásuvky.

Dojazd elektrickej kolobežky ovplyvňuje predovšetkým kapacita batérie. Pri použitiu originálnej batérie 12Ah (432Wh) sa dojazd pohybuje do 24 km. Pri kúpe novej kolobežky je možné priplatiť za tzv. Upgrade na batérie CSB majúce kapacitu 15Ah (540Wh). Potom sa dojazd pohybuje od 25 do 30 km. Nutné je podotknúť, že jazdec s váhou okolo 100 kg s jazdou tzv. na plný plyn môžu očakávať aj polovičný dojazd.

Dojazd kolobežky je ovplyvnený okrem váhy jazdca tiež zvolenou trasou, správne nahustenými pneumatikami, vonkajšou teplotou atď. Pokiaľ potrebujete kolobežku s dlhším dojazdom, potom je nutné zvoliť LiFePo4 alebo Li-Ion batérie, kde sa dojazd pohybuje už okolo 50 km (podľa zvolenej batérie).

Pneumatiky

Tento model ponúkame na značkových terénnych 10,5" pneumatikách od firmy CST. Tento typ univerzálnej pneumatiky sa nám veľmi dobre osvedčil. Aký koľvek pokus o náhradu neznačkovou pneumatikou dopadol zle.

Pneumatiky CST naozaj dobre absorbujú otrasy vozovky a vďaka malým drapákom sa s kolobežkou dá núdzovo vyjsť aj mimo cestu.

Akcelerátor a prepínanie 3 režimov výkonu

Kapacitu batérie zobrazuje prehľadný LED panel umiestnený vedľa akcelerátora, ktorý sa nachádza na pravej rukoväti.

3 farebné diódy zobrazujú aktuálny stav batérie a vďaka tomu môžete odhadnúť aký má kolobežka pred sebou dojazd. Pre rozbeh len ľahko otočíte rukoväťou smerom k sebe a kolobežka sa plynule dá do pohybu.

Jednou z prednosťou tejto kolobežky je možnosť voľby medzi 3 jazdnými režimami. Základné prepínanie sa robí červeným tlačidlom umiestneným na akcelerátore. Stlačením sa aktivuje ekonomický režim (Eco). Výkon motora sa zníži na približne 800W. Vďaka tomuto úspornému režimu môžete šetriť batérie a prejdete dlhšiu trasu.

Ak je tlačidlo vypnuté, kolobežka ide na plný výkon 1000W, s maximálnou rýchlosťou 25 km/h.

Tretí režim sa nazýva Super Eco. Jeho aktiváciu (vykonáva sa na radiacej jednotke) dôjde k zníženiu výkonu na cca. 700W.

Inovované odpruženie celej kolobežky

Tento model je vybavený ako predným tak aj zadným nastaviteľným odpružením.

Významnou inováciou je pridanie druhého tlmiča do prednej nápravy. Výsledkom je dokonalejšie odpruženie a navýšení bezpečnosti prevádzky kolobežky na nerovnostiach alebo v ľahšom terénu. 

Dôležité vylepšenie sa týka vahadlového systému odpruženia, ktoré pracuje pomocou ložísk. Toto inovatívne riešenie nevyžaduje žiadne doťahovanie istiacich skrutiek ako to bolo u staršej generácie.

Starý systém sa na počudovanie dodnes objavuje na trhu - je lacnejšie avšak veľmi problematické (vyžaduje časté doťahovanie a efekt odpruženia je sporadický).

Zadné kĺbové odpružení je zaistené dvoma mohutnými tlmičmi s vyššou nosnosťou oproti predošlým generáciám. Výsledkom je maximálny jazdný komfort.

Tuhosť predných aj zadných tlmičov môžete nastaviť podľa potreby užívateľa.

Inováciou prešiel aj systém napínania reťaze. Nové riešenie znižuje nutnosť doťahovania reťaze na minimum oproti staršej verzie. Predlžuje sa tím aj životnosť reťazovej sady.

Brzdy & riadidla

Široké BMX riadidlá sú základným predpokladom pre ľahké ovládanie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Riadidlá môžete v prípade potreby znížiť o pár centimetrov.

Pravou rukou ovládame akcelerátor a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako je to u motocykloch). Ľavou rukou ovládame páčku zadnej brzdy. Kto je viac zvyknutý na systém umiestnenia bŕzd ako na bicykli, vieme urobiť úpravu zdarma (je nutné uviesť do Poznámky v objednávke).

Súčasné modely ponúkame výhradne s kvalitnými cyklobrzdičmi, nerezovými kotúčmi a ťahu odolnými športovými páčkami. Cyklobrzdiče majú jednoduchý systém nastavovania a sú oveľa stabilnejšie ako staršie typy brzdičov. Pre zvýšenie brzdného účinku sú inštalované doštičky tvrdšej zmesi.

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel, ktoré prispievajú k bezpečnej jazde.

Ostatné - odnímateľné sedadlo, zloženie kolobežky ...

Odporúčame používanie kolobežky s inštalovaným sedlom. Jazda so sedadlom zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrovaní. Je výškovo nastaviteľné a je použiteľné aj pre vyššie osoby.

Pre zvýšenie bezpečnej jazdy má tato kolobežka elektrický klaksón.

Pre uskladnenie či prevoz je možné kolobežku jednoducho a rýchle zložiť jednoduchým stlačením páky. Toto vyžaduje pár sekúnd. Kolobežku vďaka možnosti zloženia naložiť do kufra auta a jednoducho transportovať.

Pre ľahšiu manipuláciu s kolobežkou môžete batériu jednoducho z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada batérií pripevnená jedným káblom s konektorom.

Ako náhradný diel si môžete zakúpiť aj externý nabíjací kábel, ktorý dovolí nabíjať sadu batérií mimo kolobežky.

 

Technické inovácie XE1000 Plus SLHC V2:

 • nové dvojité predné odpruženie s vyššou nosnosťou
 • nový systém napínania reťaze
 • predné vahadlové odpruženie uložené v ložiskách
 • riadiaca jednotka s 3 režimy výkonu
 • vylepšené trakčné batérie pre dlhší dojazd a životnosť
 • nová kompaktná nabíjačka
 • osadené odrazkami a klaksónom

Kolobežky môžete vyskúšať na našej predajni!

Pokiaľ si nie ste istí správnym výberom, zašlite nám prosím email a upresnite:

 1. Hmotnosť užívateľa
  2. Zámer kúpy (či pre zábavu, na ryby, aké časté využitie atp.)
  3. Potrebný dojazd na 1 nabitie
  4. Profil trasy, ktorú má kolobežka zdolávať
  5. Povrch na ktorom bude kolobežka prevažne jazdiť

 

Prečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generáce vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - väčšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

 

Odborný servis

- ak máte akékoľvek problémy, náš odborný servis je Vám k dispozícii
- naša firma se špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity, z čoho vyplýva naša úplná profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť aj zdanlivo neopraviteľné

 

Rychlé dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ho radi zašleme prepravnou službou za príjemný doplatok
- na predajni máme pripravené nastavené kolobežky aj k okamžitému odberu

 

Možnosť zakúpenia akéhokoľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má najširšiu ponuku náhradných dielov v Európe
- dlohodobo až 80% dielov vždy skladom
- najširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atď.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pre Vás naša firma aj naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť sa obrátiť na svojho predajcu za účelom servisu či kúpy dielov.

  

Prevádzka na komunikáciach

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidečného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách, nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojimi parametrami vyhláške)

 

Poznámka:
* - dojazd až 23 km / 1 nabitie pri váhovom zaťažení +/- 75 kg a pri použití Super ECO režimu v rovinatom teréne (priemerná rýchlosť 15-18 km/h

 


 

 

 

Technické údaje

Max. nosnosť 100 kg
Doporučené max. zaťaženie do 100 kg
Max. rýchlosť 25 km/h
Max. rýchlosť: Super ECO móde 25 km/h
Max. výkon 1000W
Max. výkon: Super ECO móde cca. 500W
Dojazd na 1 nabitie (plný výkon) do 15-18 km *
Dojazd úsporne cca 15-18 km/h do 23 km *
Max. otáčky motora 3000 RPM
Batérie 3x12V 12Ah (432Wh) - olovené
Indikácia stavu batérií áno - na LED panely akcelerátora
Doba dobíjania 6 - 8 hodín
Nabíjačka áno - súčasť kolobežky 
Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo áno
Aktivácia/vypínanie kľúčom áno
Predné odpruženie áno - dvojité, nastaviteľná tuhosť pruženia
Zadné odpruženie áno, nastaviteľná tuhosť pruženia
Brzdy kotúčové
Pneumatiky 10,5" s terénnym vzorom, značka Kenda
Riaditká široké, výškovo nastaviteľné (typ BMX)
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA'' 
Odnímateľné sedadlo áno (v cene)
Farba čierna
Hmotnosť kolobežky vr. batérií cca. 40,9 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 13,2 kg
Rozmery (D x Š x V) 120 x 29 x 113(47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 117 x 33 x 49 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovplyvnený váhou jazdca a profilom trasy