29 hodnotení

Nitro scooters XE1000 Plus

Skladom (>5 ks)
Kód: XE1000P
Značka: Nitro scooters
€720 –16 % €599
Kategória: Elektrické kolobežky
Hmotnosť: 37 kg
Batéria olovo: 36V12Ah 432Wh
Dojazd: do 20 km
Max.rýchlosť: 34 km/h
Max.výkon: 1000 W
Nosnosť: do 100 kg


Dvojité predné odpruženie - prispieva nesporne k zvýšeniu bezpečnosti jazdy a zdolávaniu rôznych nerovností. U oboch predných (aj zadných) pružín je možné nastaviť tuhosť pruženia

3 režimy výkonu - každý si nájde svoje ideálne nastavenie výkonu a max.rýchlosti kolobežky. Vďaka možnosti prepínania rôznych režimov môže túto kolobežku používať naozaj každý (dieťa, násťročný, dospelý aj napr. ľudia v dôchodkovom veku)

Značkové obutie - naša firma si potrpí na tie najlepšie dostupné komponenty! Preto naše kolobežky používajú výhradne značkové pneumatiky Kenda a CST. Od nekvalitných pneumatík používaných dnes lacnými kópiami sme dávno odstúpili z dôvodu veľmi zlej kvality a životnosti

Patentovaný set odnímateľného sedadla - len naša značka ponúka jediný funkčný systém, kde sa sedadlová tyč pri jazde nijak nechveje a nehýbe sa do strán! Pokiaľ potrebujeme kolobežku zdvihnúť uchopením sedadlovej tyče, tak tá zostane zaaretovaná, pričom starý systém aretáciu sedadla smerom hore neriešil.

Úplne nový systém napínania reťaze -  len u našej značky nájdete nový systém doťahovania reťaze. Starý systém vyžaduje pracné a časté nastavovanie, avšak nový systém celý proces zjednodušil a výsledkom je aj násobne nižšia nutnosť doťahovania reťaze v rámci bežnej údržby stroja

 

Viac o Elektrickej kolobežke Nitro scooters XE1000 PLUS

Jedná sa o najnovšiu generáciu 36V modelovej rady. Kto hľadá na trhu spoľahlivú kolobežku, ten sa môže na XE1000 spolahnúť. 36V 1000W motor je určený pre jedincov do 120 kg, avšak pokiaľ je cieľom použitie aj v kopcovitom teréne, potom osobám nad cca. 80 kg odporúčame skôr 48V či 60V modely. 


LED osvetlenie

Všetky elektrické kolobežky sú ponúkané s integrovaným predným a novým zadným LED svetlom.

V predu svietí 7 velkých diód, vzadu šesť. Pri brzdení sa rovnako ako u motocyklov rozsvieti zadné brzdové svetlo (všetky diódy zdvojnásobia svoju svietivosť). Toto integrované osvetlenie značne zvyšuje bezpečnosť pri jazde.

Osvetlenie je napájané z batérie kolobežky, avšak vďaka technologii LED diód je spotreba prakticky nulová. Osvetlenie sa dá prípadne vypnúť a funkčné zostane len zadné brzdové svetlo.

Pneumatiky

Tento model ponúkame na značkových terénných 10,5" pneumatikách, ktoré sa nám veľmi dobre osvedčili na benzínových modeloch.

Dobre absorbujú otrasy od nerovností vozovky a vďaka drapákom sa s kolobežkou dá nudzovo vyjsť aj mimo cesty.

Značkové terénne pneumatiky (naša značka používa výhradne značky Kenda a CST) majú dlhú životnosť, sú odolnejšie proti prípadnému prepichnutiu.

Akcelerátor a prepínanie 3 režimov výkonu

Kapacitu baterie zobrazuje prehľadný LED panel umiestený vedľa akcelerátora (plynu), ktorý sa nachádza na pravej rukoväti.

3 farebné diódy zobrazujú aktuálny stav batérie, vďaka čomu sa dá odhadnúť, aký má kolobežka pred sebou dojazd. Pre rozjazd ľahko otočíte rukoväťou smerom k sebe a kolobežka sa plynulo dá do pohybu.

Jednou z noviniek je možnosť voľby medzi 3 výkonostnými režimami. Základné prepínanie (Tlačidlo ECO/TURBO) je umiestnené na akcelerátore. Stlačením červeného tlačidla aktivujeme ekonomický režim (ECO). Výkon motora sa automaticky zníží na približne 750W. Vďaka tomuto režimu môžete ušetriť batériu a prejdete dlhšiu trasu na jedno nabitie. Ak je tlačidlo vypnuté, kolobežka ide na plný 1000W výkon. Ak chcete znížiť výkon na približne 500W (vhodné pro začiatočníkov a deti, pre požičovne, pre starších uživateľov atd.) je možné previesť aktiváciu tzv. SUPER ECO režimu. Toto sa vykonáva na riadiacej jednotke.

Inovované odpruženie celej kolobežky

Tento model je vybavený ako predným aj zadným odpružením. Významnou inováciou je pridanie ďalšej pružiny do prednej nápravy. Výsledkom je dokonalejšie odpruženie so zvýšenou bezpečnosťou. Pružiny dopĺňajú masívne bočnice v kombinácii s nami vyvinutým systémom vahadlového pruženia pomocou ložisiek. Starý systém (uloženie na pevno), ktorý sa stále u neznačkových kolobežiek objavuje, bol veľmi problematický.

Tento nový systém (založený na principe uloženia v ložiskách) nevyžaduje žiadne doťahovanie istiacich skrutiek, výsledkom je zamatovo ľahký chod pruženia! Tuhosť predných pružin môžete nastaviť podľa potrieb uživateľa (od mäkkého chodu po tuhší).

Zadné kĺbové odpruženie je zaistené dvomi mohutnými pružinami pre získanie maximálneho jazdného komfortu na nerovnostiach. Aj tu môžete nastaviť tuhosť pruženia.

Brzdy & riadidlá

Široké racingové riadidlá sú základným predpokladom pre ľahké ovládanie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Pre zvýšenie bezpečia je na riadidlách BMX obal s mäkčeným podkladom. Riadidlá je možné v prípade potreby znížiť o pár centimetrov.

Pravou rukou ovládame akcelerátor (plyn) a zároveň aj páčku prednej brzdy (rovnako ako u motocyklov). Ľavou rukou ovládame páčku zadnej brzdy. Kto je zvyknutý na systém umiestnenia bŕzd ako na cestnom bicykli, radi vykonáme túto úpravu zdarma.

Brzdový systém každý rok vylepšujeme. Súčasné modely ponúkame už výhradne s kvalitnými cyklobrzdičmi, nerezovými kotúčmi a ťahu odolnými športovými páčkami. Cyklobrzdiče majú jednoduchý systém nastavovania a sú stabilnejšie než staršie typy brzdičov. Kolobežka dokáže vďaka inováciam zabrzdiť takmer na pár metroch. Pre zvýšenie brzdného účinku sú inštalované doštičky tvrdšej zmesi.

Brzdové páčky majú z výroby integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel Nitro scooters, ktoré značne prispievajú k bezpečnej jazde v premávke.

Ostatné - odnímateľné sedadlo, zloženie kolobežky ...

Veľakrát nám bolo vyčítané, že sa za sedadlovú tyč nedá kolobežku uchytiť pri zdvíhaní a že sa sedadlová tyč po nejakej dobe začne kývať. Na základe potrieb zákazníkov sme s výrobcom zapracovali na unikátnom a pomerne nákladnom systéme ukotvenia sedadlovej tyče do kolobežky. Výsledkom je sofistikovaný systém, kedy sa tyč sedla zasunie do kolobežky a dôjde k zaklapnutiu do aretovacieho systému. Sedadlo sa vďaka tomuto uchyteniu pri jazde ani nepohne. Pre vybratie sedadlovej tyče zošlapneme aretovaciu páku nohou a sedadlo vyberieme.

Ďalším bodom je napínanie reťaze. Tu nám bolo často vyčítané, že je nutné reťaz často doťahovať. Inovácia prináša úplne unikátný systém napínania reťaze, ktorý zásadne znižuje nutnosť nastavovania reťaze.

Odporúčame používanie kolobežiek s inštalovaným sedadlom. Jazda so sedadlom zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrovaní. Sedadlo je výškovo nastaviteľné a použiteľné aj pre vyššie osoby.

Pre zvýšenie bezpečnosti jazdy má každá naša kolobežka z výroby namontovaný zvonček.

Pre uskladnenie či prepravu je kolobežku možné jednoducho a rýchlo zložiť stlačením páky. Toto zaberie len pár sekúnd. Kolobežku je vďaka tomu možné naložiť do kufra auta a jednoducho transportovať.

Pre ľahšiu manipuláciu s kolobežkou je možné batérie jednoducho z kolobežky vybrať. Sú uložené v textilnom vaku a ku kolobežke je sada batérií pripevnená jedným káblom s konektorom.

Ako náhradný diel si môžete zakúpiť externý nabíjací kábel, ktorý umožní nabíjať sadu batérií aj mimo kolobežky.

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto úkony:

 • kontrola správneho chodu/výkonu motora
 • napnutie / premazanie reťaze
 • nastavenie a kontrola brzdového systému
 • Záťažová kontrola predného a zadného odpruženia
 • kontrola správneho tlaku pneumatík
 • kontrola funkčnosti LED panelu a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti riadiacej jednotky a jazdných režimov
 • kontrola akumulátora a nabíjačky
 • kontrola osvetlenia a funkčnosti brzdového svetla atď.


Technické inovácie modelu XE1000 PLUS:

 • nové dvojité predné odpruženie s vyššou nosnosťou
 • nový systém napínania reťaze
 • nový systém uchytenia sedadlovej tyče v kolobežke
 • predné vahadlové odpruženie uložené v ložiskách
 • inovované prvky skladacieho systému
 • nová riadiaca jednotka s 3 režimami výkonu
 • vylepšená trakčná batéria pre dlhší dojazd a životnosť
 • nová kompaktná rýchlonabíjačka

 

Prečo si priplatiť za značkovú kolobežku Nitro scooters:

Kvalitné komponenty

- riadiace jednotky poslednej generáce vyrábané len pre značku Nitro scooters
- kvalitné značkové batérie
- kvalitné brzdiče
- najkvalitnejšie motory - ich minimálna životnosť zo skúseností je viac ako 5 rokov
- robustná konštrukcia - väčšinu zvarov vytvára automatizovaná technika vo výrobe
- kompaktné nabíjačky

 

Odborný servis

- ak máte akékoľvek problémy, náš odborný servis je Vám k dispozícii
- naša firma se špecializuje len na výrobky vyobrazené v ponuke
- nemáme iné aktivity, z čoho vyplýva naša úplná profesionalita v odbore motokolobežiek
- máme vyškolených technikov, ktorí dokážu opraviť aj zdanlivo neopraviteľné

 

Rychlé dodanie

- až 95% tovaru našej ponuky máme skladom
- tovar si môžete zakúpiť osobne na predajni v Bratislave - Ružinov, Prešovská 45 alebo ho radi zašleme prepravnou službou za príjemný doplatok
- na predajni máme pripravené nastavené kolobežky aj k okamžitemu odberu

 

Možnosť zakúpenia akéhokoľvek náhradného dielu či doplnku
- naša firma má najširšiu ponuku náhradných dielov v Európe
- dlohodobo až 80% dielov vždy skladom
- najširšia ponuka doplnkov ako blatníky, košíky, zrkadlá, alarmy atď.
 

Istota záruky a servisu do ďalších rokov
- pretože sa špecializujeme výhradne na motorové kolobežky, bude tu pre Vás naša firma aj naďalej
- nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť sa obrátiť na svojho predajcu za účelom servisu či kúpy dielov.

  

Prevádzka na komunikáciach

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDV SR č.134/2018 Z.z. §31,§32. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidečného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách, nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojimi parametrami vyhláške)

 

Poznámka:
* - dojazd až 20 km / 1 nabitie pri váhovom zaťažení +/- 75 kg a pri použití Super ECO režimu v rovinatom teréne

 


 

Technické údaje

Max.nosnosť 100 kg
Doporučené max.zaťaženie do 100 kg
Max.rychlosť 34 km/h
Max.rychlosť: Super ECO móde 25 km/h
Max.výkon 1000W
Max.výkon: Super ECO móde cca. 500W
Dojazd na 1 nabitie (plný výkon) do 13 km *
Dojazd v Super ECO modu do 22 km *
Max.otáčky motora 3000 RPM
Batérie 3x12V 12Ah (432Wh) - olovené
Indikacia stavu batérií áno - na LED panely akcelerátora
Doba dobíjania 6 - 8 hodin
Nabíjačka áno - súčásť kolobežky 
Predné/zadné LED svetlo áno
Zadné brzdové svetlo áno
Aktivacia/vypínanie klúčom áno
Predné odpruženie áno - dvojité, nastaviteľná tuhosť pruženia
Zadné odpruženie áno, nastaviteľná tuhosť pruženia
Brzdy kotúčové
Pneumatiky 10,5" s terénným vzorkom, značka Kenda
Riaditká široké, výškovo nastaviteľné (typ BMX)
Skládací systém áno - patent ''P-DESIGN USA'' 
Odnímateľné sedadlo áno (dá sa prikúpiť 19,90€t)
Farba čierna
Hmotnosť kolobežky vr.batérií cca. 37 kg
Hmotnosť sady batérií cca. 13,2 kg
Rozmery (D x Š x V) 120 x 29 x 113(47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 117 x 33 x 49 cm
Záruka - spotrebiteľ 24 mesiacov
Záruka - firma, podnikateľ 12 mesiacov
* Poznámka dojazd je ovpliynený váhou jazdca a profilom trasy